Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mért nem akar megszelidűlni a...

Mért nem akar megszelidűlni a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
van egy tojó hullámos papagájom de akárhogy próbálom nem akar megszelidülni. mért van ez? kérlek segítsetek!!! saját tapasztolatokat is várok (értelmes válaszokat várok)

2017. júl. 14. 18:02
 1/7 A kérdező kommentje:
+hogyha a ketrecen kivül elmegyek melette akkor semmi baj nincs de hogyha benyúlok hogy betegyek valamit vagy etetni akarom akkor elkezd egyből repkedni!
2017. júl. 14. 18:09
 2/7 anonim válasza:

Attól is függhet, hogy mennyi idős. Illetve lehet, hogy eleve félénkebb fajta. És ne félj tőle, ha ő fél tőled akkor sem, mert az állatok ezt megérzik. Az enyémeim, ha attól tartva közelítek feléük, hogybiztosan megijednek majd, akkor ez be is következett. Ha meg természetesen mozogtam mellettük 1-2 megszelídültek. Mondjuk én csak arra tanítottam őket, hogy rácson keresztül elfogadják a kaját kézből. Közvetlen kézhez nem szoktattam őket.


Ennek ellenére az egyik nimfám rettenetesen félénk, nem tudok mit csinálni vele. A többi ennek ellenére nagyon szelíd.

2017. júl. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyi információ elég kevés...


Mennyi idős a madár? Mióta van egyedül? Mióta van nálad? Kereskedésből származik? Tuti hogy tojó vagy csak ezt mondta az eladó?

Mekkora a ketrece? Kiengedéskor kinn a szobában próbáltál már vele barátkozni?

2017. júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a madár kb 5,6 hónapos egyedül 3 4 hete van . sajnos kereskedésből van. hát úgy vettük hogy "fiú" de rozsaszines az orrluka körül és ebből gondolom hogy tojó. a ketrece nem nagy de nemsokára szerzek neki egy nagyobbat meg egy párt. és még annyi hogy kiengedve még nem volt ezt mikor tehetem meg?
2017. júl. 15. 09:44
 5/7 A kérdező kommentje:
de tegnap elértem azt hogy benyújtottam egy fürtös kölest és ette!! ez jó jel?
2017. júl. 15. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban 5-6 hónapos és még most is rózsaszínes az orra akkor gondolom tarka a madár vagy ino. Ebből kiindulva pedig simán lehet hím. (a madár színváltozatától is függ milyen színű a viaszhártyája(orra))


Már a megvétel után pár nappal ki lehet engedni de legkésöbb 1 hét után már ki kell engedni főleg akkor ha ketrecen belül nem tud repülni mert elsorvadnak az izmai, leépül.

A szoba legyen madárbiztos és nyisd ki az ajtaját hadd jöjjön ki ha akar. Adható faágakból csinálj neki mászófát.


Ha eszik kézből fürtöst az nagyon jó jel. Etesd naponta sokszor de alkalmanként keveset, pár falatot hogy ne lakjon jól mert nem az a cél hogy dugig egye magát és a sok ismétléssel megtanulja hogy a közeledő ember/kéz jó dolog ez rögzül benne.

Fokozatosan fogd egyre közelebb a madárhoz a fürtöt. A cél hogy ha csak egy kis fürtöt vagy egy szem magot fogsz 2 ujjad között azt is elvegye.

2017. júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2017. júl. 17. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!