Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találram egy madarat mit...

Találram egy madarat mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Amikor a macskám elkapta volt ott egy másik madár aki egyfolytában csiripelt, talán az anyja lehetett.Miután kivettem a cica szájából semmi sérülést nem láttam rajta. Csak éhes. Nem tudom eldönteni hogy mennyi idős de tolla már rendesen van (talán rigó lehet).Mit és mennyit adjak neki enni? És egy kicsit furcsállom hogy nagyon nagy a lábfeje ez normális?

2017. júl. 18. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg még gyerek. Nem fog enni fogságban, de azért gyümölcsöket megpróbálhatsz adni neki. Ha tudod hol a fészek, próbáldmeg visszatenni.
2017. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csepegtess vizet a szájába, és ha van nyers hús a háznál, akkor egy mini darabot adhatsz neki. De ha keresel neki gilisztát a kertben, az is jó.
2017. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A rigó fészekhagyó, már azelőtt kiugrik a fészekből, hogy repülni tudna. A szülők etetik tovább a földön/fán. Minél hamarabb tedd fel egy fa ágára annak a helynek a közelében, ahol találtad, de úgy, hogy a macska ne érhesse el.
2017. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van közelben horgászbolt, csonti, 50-100 forint egy dobozzal. Kis fecskét, rigót, már párat felneveltem vele. Fogvájóra feltűzöm és szépen leveszik.

A feketerigók, ahogy nőnek, kiröpülnek, majd bokrok alatt rejtőznek. Elég sok, macsekok áldozata lesz. A fiatal rigók, inkább szaladnak, bújnak és nem repülnek.

2017. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs baja és aktív, akkor engedd el, a szülők etetik.


Ha nem aktív, akkor kalciumporos(porrá tört tojáshéj)liszkukaccal, tücsökkel etethető. A csonti pedig tabu, volt eset, amikor egyszerűen kirágták magukat a madárból. Itatni fecskendőből és hasonlóból nem szabad, tál legyen mellette.

2017. júl. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!