Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fischeri törpepapagáj páromat...

Fischeri törpepapagáj páromat szelídíteném. Leírná valaki a menetét konkrétan, lépésről lépésre? Csak annyira, hogy ne csípjenek, és röptetés után a helyükre tudjam rakni trükkök és kergetőzés nélkül is.

Figyelt kérdés
Ketten vannak. Együtt is "edzhetem" őket, vagy inkább külön?

2017. júl. 21. 00:22
 1/1 anonim válasza:

Két éve hoztunk haza egy kis törpét azzal, hogy kézhez szoktatjuk, s ha ez már sikerült akkor hozunk mellé párt. Ezzel nagy hibát követtünk el, mert nagyon sok tor-túrának tettük ki magunkat. Minden gondot hosszú lenne felsorolni de a leglényegesebb, hogy bár viszonylag elfogadták egymást mégsem viselkednek úgy mint ahogy elvárnánk a "szerelem madaraktól".

Hiába szoktattuk magunkhoz az elsőt, -sajnos a csipkedésről nem tudtuk leszoktatni- röptetéskor a párja nem követi a kalitkába.

A válaszom lényege, hogy nagyon fontosnak tartom a két madár közötti kötődést.

Azt nyilván tudod, hogy az éhség hosszú távon visszaviszi őket, csak győzzük kivárni :)). Sötétben ill. elsötétített lakásban esetleg behelyezhetsz fényforrást, azzal visszacsalhatod szabadságszerető madaraidat.

Ahogy írtam én is tanulom a madártartást. Az eddigi tapasztalataim alapján én a kettőt együtt "edzeném".

2017. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!