Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fecske fészek leverés?!

Fecske fészek leverés?!

Figyelt kérdés

Egy ismerősöméknél egy melléképületbe fészkeltek be füsti fecskék, mert mindig tárva nyitva hagyják az ajtaját. Már láttam a nyomait az előző fészkeknek, gondolom leverték azt is, most viszont kb egy hónapja láttam, hogy megint készítettek egy fészket és már kotlott is benne az egyik. Néha néha benéztem láttam, hogy megvannak stb, tök örültem. Most hétvégén már láttam, az egyik fiókát is, mert kidugta a fejét, de nem tudom, mikor kelhettek ki.

Ma viszont megyek be és látom, hogy nincs meg a fél fészek... Madarak sehol, semmi nyom, hogy mi történhetett, de gondolom leverte valaki.

Vagy lehet, hogy kirepültek? Dehát a fészket akkor se szedik le ők, csak valami ember szedhette le mindenképp, nem?

Mi történhetett szerintetek?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Közeli ismerősömék, de annyira sajnálom szegény madarakat, hogy nem érdekel. Kinek lehet szólni? Tesznek is valamit vagy csak egy "ejnyebejnye" lenne?

Amúgy nem tudom kit zavartak, mert ahol a fészek volt az alatt üres kartondobozok voltak egymásra hajigálva, azt egy kicsit összepiszkitották, de azonkívül semmit. Meg kellett volna várni, hogy kirepüljenek, aztán onnantól becsukva hagyni az ajtót.


2017. júl. 25. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
A kedves közeli ismerőseid barmok. Terjeszd mindenfelé, hogy ők azok, akik leverik a fecskefészket. Talán akad valaki, aki ivartalanítja őket!
2017. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
62%
A helyi állatvédelmi hatóságnál. Ha tényleg bántották, vagy megölték őket, akkor egyedenként 50.000Ft bírságot kapnak, a fészekért pedig ugyanennyit.
2017. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Kéne írni az MME-nek. Ez valszeg bűncselekménynek számít, mert költési időszakban tilos bármilyen szinten zavarni a madarakat. Védett faj ráadásul. én csak a román törvényeket tudom erre vonatkozóan, a magyarnak utána kell nézni. Mindenesetre jól megszívhatja az illető. Fénykép/videó bizonyíték van? Minél hamarabb cselekedni. Levél az MME-nek, ők remélhetőleg megmondják a következő lépést.
2017. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az mme is csak a helyi állatvédelmi hatóságnak szól.
2017. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hortobágyi Nemzeti Park, vagy Hortobágyi Madárkórház. Nekik is lehet szólni!
2017. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!