Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ivarérett Lány hullámos...

Ivarérett Lány hullámos papagáj csőre elkezdett kékülni?

Figyelt kérdés

A csőre felett ami eddig barna volt, most világos fehér kékes zöld két folttal benne.

Ez mitől lehet? A melegtől?

Vagy beteg?


2017. aug. 4. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
a fiataloknál ez az ivarérést jelenti. szóval ha fiatal akkor elképzelhető hogy hím . nekem is ugyan ez volt.nem hiszem hogy beteg!
2017. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De ha rendesen barna volt.. akkor nem lány, vettem ezért mellé egy fiut is aki kölyök, és ő meg egyre valószinűbb hogy lány. Neki nem akar kékülni a csőre.


Megpróbálok képet csatolni.

2017. aug. 4. 21:52
 3/16 A kérdező kommentje:

Ilyen volt régen:

[link]


Ilyen most:

[link]

2017. aug. 4. 21:57
 4/16 anonim ***** válasza:
A fiatal madarak, mind tojóra hasonlítanak, csak ivarérésnél kezd a fiúk viaszhártyája bekékülni :)
2017. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor az is normális, hogy fiatalon teljesen barna és utána kifehéredik és átkékül? Mert én azt hittem hogy ő már felnőtt tojó.
2017. aug. 6. 08:21
 6/16 anonim ***** válasza:
igen ez normális! nálam is ez volt csak fordítva!
2017. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Teljesen kékből bebarnult?

De akkor így hogy lehet kitalálni a nemüket?:D

2017. aug. 7. 09:18
 8/16 anonim ***** válasza:

Olyan jó hogy össze vissza irkálsz... és összezavarod a kérdezőt.


A nemüket tökéletesen meg lehet mondani a viaszhártyából csak érteni kell hozzá...


A kérdező szépséges tarka madara egy tojó. A barna viaszhártyánál is már ivarérett volt. A barna viaszhártya azt jelenti hogy hormonos(párosodásra kész) a tojó, ilyenkor barnul be nekik. De alap esetben barna helyett világoskék és fehér keveréke mint amilyen most is.


Ha már szóba került ez is: a fiatal tojókra jellemző a világoskék-fehér viaszhártya ami ivaréréskor a hormonok beindulásakor bebarnul (a madár életében először). Ezután visszavált világoskék-fehér keverékre és minden hormonos időszakban bebarnul átmenetileg.


A világoskék-fehér NEM összekeverendő a hímek egyszínű erős kék viaszhártyájával.


Ez az általános és nem is megyek bele olyanba hogy vannak színváltozatok ahol ez máshogy van vagy máshogy lehet... Mert a kérdező madaránál is az általános érvényesül.

2017. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Pontosabban nem is csak egy ember irkált félre most látom... Szomorú hogy a téves dolgok ennyire benn vannak még mindig a köztudatban.


Tegyél képet a másik madaradról is mert attól hogy nem kék az orra még lehet hím. Tudod: említettem a kivételeket...


Ja és nagy pacsi hogy nem pici kalitkában vannak tartva de a berendezés miatt nézd meg ezt a videót: [link]

2017. aug. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Még kezdő vagyok papagáj tartásban, ugyhogy nem árt néhány jó tanács. A másik papagájról nem sikerült tul sok jó képet készitenem, de itt van egy amin remélem látszik.


[link]

2017. aug. 10. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!