Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj tollhullás?

Hullámos papagáj tollhullás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két több mint 2 hónapos hullámos papagájom. Mindkettőnél hullik a pihetoll, viszont az egyiknek már találtam meg szárnytollát is. Ma úgy vettem észre, hogy a leghosszabb farktolla is ki akarna esni. Ez normális? Vagy nem szabadna, hogy ennyire hulljon a tolla?(hallottam már a francia vedlésről) Mert a másiknál semmi ilyet nem vettem észre:( Emellett mind a kettő eszik rendesen, van zöldség, gyümölcs, tojás adva nekik és persze a magkeverék. Egy lábon alszanak. Még csak egy hete vannak nálam szóval még félnek tőlem:s és sokszor nézik amit épp csinálok. Ők az első papagájaim.

Válaszaitokat előre is köszönöm!:)



2017. aug. 20. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell aggódni miatta,mert ennyi évesen ez normális.

Nekem is volt papagájom és neki is cserélődtek még akkoriban a tollai.


Nem lesz/nincsen semmi bajuk :)

2017. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs bajuk, az enyémek akkor is vedlenek ha érzik hogy jön egy-egy durva melegfront. Pl. most nyáron a 40 fokok előtt.
2017. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindegyik vedlik évente egyszer vagy kétszer de inkább kétszer.

Normális folyamat.


Ők pár hónapon belül fognak vedleni (még mindig vagy megint) mert akkor fogják lecserélni a fiatalkori tollukat a felnőttkorira.

2017. aug. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!:) viszont az se baj hogy picit véres a tolla vége?:s
2017. aug. 24. 10:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindegyiké vagy csak egynek?

A vedlés miatt kihullott tollban nincs vér. A kitépett, véletlenül kitépődött tollban van vér. Olykor előfordul hogy véletlenül kiszakad egy-egy tolluk ilyen-olyan okból.

Ha mindegyik tollban van vér az nem jó...

2017. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak az egyiknél vettem észre (a fehér tollunal) és csak eddig az egyik tolla vége volt véres, de hívjam fel az állatorvost és tőle érdeklődjek?
2017. aug. 25. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha csak 1 toll vége volt véres akkor nem kell aggódni.
2017. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Okes köszönöm!:) amúgy az mit jelent ha minden kihullott toll véres?
2017. aug. 26. 02:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Az azt jelenti hogy nem kihullik hanem a madár kitépi vagy saját magának vagy a másik tépi őt.

Ha saját magát tépi annak a hátterében hullámos esetében az esetek 99%-ában valamilyen betegség, egészségügyi probléma, hiányállapot áll.

Ha az egyik tépi a másikat ott az lehet az ok inkább hogy kicsi a helyük vagy nem szimpatizálnak vagy nem lettek összeszoktatva hanem az új madár egyszerűen csak úgy be lett téve a meglévő mellé vagy ilyesmi tehát a feszültségre, rossz kapcsolatra vezethető vissza de akár eü probléma is lehet ez is.

2017. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm a segítséged!:)
2017. aug. 27. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!