Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Nimfa papagájt lehet kint...

Veszlényiadam kérdése:

A Nimfa papagájt lehet kint tartani a kertben?

Figyelt kérdés
Mert úgy hallottam, hogy néhány papagáj faj kibírja a telet. Persze úgy gondoltam, hogy azért van neki védett helye, de nem fagymentes.
2017. szept. 3. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te is kibírnád a telet, ha kint lennél a hidegben. De hogy közben mennyit szenved a hidegtől, azt te nem érzed, mert te magadnak megteremted a jó meleg szobát és jó meleg ágyat. De őket bezárod egy ketrecbe, esélyük sincs rá, hogy melegebb helyet keressenek! Hogy lehet így gondolkodni, állatot tartani? Milyen kérdés az hogy "kibírja?"

Inkább azt kéne kérdezni, jól érzi magát a hidegben? Nem!

Nekem is van 7 db nimfám, évek óta kint vannak a szabadban egy röpdében, amikor kb.10-12 fok van éjjel vagy akár nappal, akkor beköltöztetem őket egy fűtött helyiségbe. Itt telelnek, itt kb.18-20 fok van állandóan. Tavasszal ha már kint tartósan van legalább 10-12 fok, kiköltözés.

Így én is nyugodtan alszom, mert ők se fáznak.

2017. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, de nem sokáig bírják.
2017. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na szóval: Mivel Ausztrál faj és ott ahol él este hideg van így bírja a hideget.

Ugyanakkor a madarak jóléte érdekében kell egy szintúgy nagy belterületű védőházat hozzáépíteni a röpdéhez ami zárt(de van rajta szigetelt "ablak" hogy fény menjen be),szélvédett, fagymentes(azaz kicsit fűtött) és oda be kell terelni őket. Ha úgy állítod be a fűtést hogy pl. 10 fok körüli idő legyen benn akkor "melegebb" napokon(tehát nincs túl nagy hőmérsékletkülönbség) napközbe kiengedheted őket a kinti részbe.

2017. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!