Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tukánt lehet tartani?

Tukánt lehet tartani?

Figyelt kérdés

Mármint ahhoz valami engedély kéne ami a hozzáértésemet bizonyítja...

Vagy eleg, ha kb. 20 millióból kialakítom a megfelelő területet és akkor kvázi (papíron) magán állatkertként tarthatok? (Miután papíron van egy magán állatkertem ami igazából egy részlegből áll, a tukánból, gondolom magát az állatot megvásárolhatom rendes állatkertől)

Vagy ahhoz rendesen üzemelnie is kéne az állatkertnek?



2017. szept. 22. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
43 fajuk van. Attól függ melyiket akarod tartani.
2017. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy "rendes" állatkert biztos nem ad el se magándzemélynek se nem "rendes" állatkertnek semmit. Szerencsére.
2017. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A fajtája mind1.

Olyanokra gondoltam amik cites2 besorolásúak.

Vagyis nem vadon befogottak, hiszen az illegális.


A #2. válasz pedig szerintem egyszerűen nem igaz. Vagy, ha mégis akkor kérlek fejtsd ki jobban. Kb. 2 éve a fővárosi állatkert is eladta a csimpánzait egy külföldi állatkertnek.

Mivel egyes állatoknál tilos a befogás ami a vadon élő állatokat illeti, így csak az maradt, hogy "szaporítják" (igen, bár a kutya tenyésztésben a szaporítók címszó az a nem rendes tenyésztőket takarja, addig az állatkerti állatoknál gyakran így nevezik, hivatalósan is) és a kölyköket (vagy csak egy részét) egyik-másik állatkert megveszi (vagy ritkábban ajándékba kapja, mert az ottani körülmények alkalmasabbak).


Legalábbis én így informálóttam, aztán lehet neked van igazad... Nem veszekedni szeretnék!

De akkor légyszí írd le, hogy honnan szerezhet be egy állatkert olyan állatokat amiket tilos befogni (az állatkerti állatok nagyrésze ilyen).

Az meg ebből a szempontból mind1, hogy magán állatkert e, vagy sem, hiszen itt a körülmények megteremtése a fontos.


És a cites2-es besorolású állatoknál a tenyésztésre sem kell engedély.

A többinél nem tudom.


Illetve még az homályos, hogy van e ilyen besodolású tukán faj e egyáltalán, mert erről etérő adatokat találtam. Valamint, ha nincs akkor a többinél mi az eljárás...

2017. szept. 22. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!