Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy papagájt mennyi idő alatt...

Egy papagájt mennyi idő alatt lehet negtanítani hangutánzásra? Mikor kell/lehet/érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Bármilyen papiról legyen szó. (Hangutánzásra képességű)
2017. szept. 23. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Madárfüggő a dolog.
2017. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nimfám van. Tenyésztőtől vettem, nagyon fiatal volt. Ha jól emlékszem több hónapig is eltartott mire megszólalt és kezes lett. Rengeteget beszéltem neki, már-már feladtam. Aztán egyszer csak megszólalt és azóta is csacsog. Van olyan szó aminek "érti" a jelentését. Amikor hazaérek akkor elsőnek kiabálja, hogy szia. Ha vállamon ül odadugja a fejét és mondja dusi dusi ami azt jelenti, hogy simogassam a fejét. Különböző dallamokat fütyül amiket ő talál ki. Fütyörészni is érdemes neki. Szóval jó fej kis jószág.
2017. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az adott egyed mennyire fogékony erre. Ugyanolyan különbözők ők egy fajon belül is, mint mi emberek, köztünk is van, akinek jó a zenei érzéke, és van, akinek nem, a papagájokkal sincs ez másképp. Vannak fajok, amiknek jellemzően jobb képességeik vannak ilyen téren, de ez nem jelenti azt, hogy mindegyik egyed fogékony rá fajon belül.
2017. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő. De azt jó tudni hogy emiatt hogy beszéljen nagyon nem jó egyedül tartani a madarat.


A természetben minden papagájcsapatnak megvan a saját nyelvjárása. Ha megvesz az ember 1db madarat az kényszerből az embert kezdi idővel fajtársnak tekinteni ami egy viselkedésprobléma és nem jó a madárnak mert az ember nem tudja megadni neki negyedét se annak mint a fajtársa legyen szó kommunikációról vagy szexuális magatartásról... És ebből a viselkedésproblémából alakul ki az hogy a madár sok esetben átvesz hangokat(szavakat) az embertől hogy közös nyelvjárásuk legyen. Szóval innen ered az hogy "tartsd egyedül a madarat ha azt akarod beszéljen". Ez az önzőség teteje az ember részéről hogy a saját szórakoztatására magányba kényszeríti a madarat és viselkedésproblémákba "kergeti" mert az egyedül tartásnak az a vége.

Az is hülyeség hogy ha veszel neki párt elvadul. Ha foglalkozva van vele ugyanúgy szelíd marad sőt a 2. madár is szelíd lesz. Vagy ha van 1 madár és már beszél akkor a pár érkezése után ugyanúgy fog beszélni,új szavakat tanulni.


De visszatérve van annak egy madárbarátabb megoldása is azaz 2 fiatal madárnak beszél az ember folyton, mindegy mit, mindegy miről csak beszél és beszél(meg közbe szelídíti őket) és akkor ha hajlamuk meg kedvük megvan hozzá akkor így is megtanulhat/megtanulhatnak hangokat,szavakat utánozni. Ha az ember elnyeri a bizalmukat és eléri hogy a madarak ha nem is fajtárs szinten de a csapatuk részének tekintsék akkor hangokat is átvehetnek az embertől.

2017. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem barátpapagájom van 2 hónapos korában került hozzám erre 2 hónappal már mondta a nevét"Paquito" ez a neve.(persze ha nem foglalkozol vele nem fogja egyhamar megtanulni a nevétvagy akármit is.)
2017. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hiába monják,hogy hang utánzó.Nem biztos.Valamelyik utánoz,valamelyik nem.
2017. szept. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!