Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hím kecskepapagáj miért van...

Robi213 kérdése:

A hím kecskepapagáj miért van állandóan oduban?

Figyelt kérdés
Vásárltam vasárap egy hím és egy tojó kecskepapagájt és benn vannak a szobában a melegen egy 100x50x50 cm-es kalitkában amire helyeztem el odut is mert láttam hogy "Csőröznek" és amint megbarátkoztak a hellyel a hím be bujt az oduba azóta rengeteg időt tölt benn igaz napközben dolgozom de amikor figyelem őket a tojó szegény mindig magában üldögél kint ennek mi lehet az oka?

2017. okt. 16. 19:33
 1/9 anonim válasza:
Szedd ki az odut, és várd a reakciót.
2017. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ugy viselkedett mintha udvarolna neki körbe ugrálta meg néha a tojo is oda megy az oduhoz benézegetni de a hím van folyamatosan bent nem lehet hogy fészket készít vagy valami?
2017. okt. 16. 19:45
 3/9 A kérdező kommentje:
na most be ment a tojó a hím mellé majd kijöttek mind ketten aztán a tojó vissza ment és csiporgott tudálgatott majd követte a hím is
2017. okt. 16. 19:55
 4/9 anonim válasza:
Az lehet, hogy fészket készít / készítene..
2017. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

És miért is szaporítasz amikor 1 hete sincs madarad???? 0 tapasztalatod, 0 tudásod a tartásukról is nemhogy a rendes tenyésztésről!


Fogalmad sincs mi az a költésre való felkészítés, megfelelő étrend, felmerülő problémák, kézzel besegítés.... aztán csodálkozol majd amikor belehal a tojó a tojásba vagy éhenhalnak,rosszul fejlődnek a kicsik!


Egyáltalán nem kell nekik odú akkor se ha csőröznek, akkor se ha párosodnak sőt akkor se ha elpotyogtat 1-2 tojást a tojó a ketrec aljába! A tojásokat össze lehet rázni, ki lehet dobni... Semmi hátrányuk nincs abból ha nem költenek. Ha viszont hozzá értés nélkül neki áll az ember feldobni egy odút abból annál több kára származhat a madaraknak!


Bocs a stílusért, rossz napom volt de a lényeg a lényeg!

2017. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valamennyi fogalmam van róla ugyanis régen rengeteg kisebb madaram volt hullámos és nimfa kecskepapagájom nem volt még illetve szobában még nem tartottam madarat és azt furcsállom csak hogy ilyen sok időt töltött a hím az oduban amikor a tojó nem ment be eddig ezt fordítva tapasztaltam a madarak kapnak lágyeleséget tojást, répát, almát reszelve illetve kapnak szotyit, zabot, vörös és fehér kölest is abban viszont igazad van hogy nem tudom mi az a rásegítés és még nem is halottam róla
2017. okt. 17. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Feltételezem a túl sok szotyi káros hatásairól, rendes magkeverékről, a kalcium szerepéről, fontosságáról, hasznosulásáról, a helyes változatos étrendről, stb még nem olvastál....


A kicsik elhelyezéséről nem tudom mik a terveid...


Az pedig csak a hab a tortán hogy ilyenkor állsz neki amikor normál helyeken ilyenkor veszik le az odút mert az ősz,tél pihenőidőszak több szempontból is. Regenerálódásképp vitaminpótlást,stb kapnak ami egyben kis felkészítés is tavaszra....

2017. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kisebbek nem kellenek lelövödözöm légpuskával könnyű cél nehezen repül a kismacskákat is csak azért szeretem
2017. okt. 17. 19:58
 9/9 anonim válasza:
Biztos sokat mekeg 😂😂😂
márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!