Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madarat, főként papagájt meg...

Madarat, főként papagájt meg lehet tanítani arra, hogy egy helyre piszkítson?

Figyelt kérdés

Gyakran látok FB-n aranyos papagájos videókat,és megkérdeztem anyukámat,hogy mi lenne,ha mi is tartanánk papagájt,erre azt felelte,hogy "Nem,mert mindent összefosnak."

Ez tényleg így van?

És a madárszakértők ne torkolljanak le,hogy ilyen hülyeséget kérdezek,meg hogy ez nem így működik,stb...:')



2017. nov. 4. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon lehet, ha kiengeded akkor is osze visza (ahol kijon)..
2017. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 A "nem nagyon lehet"ben benne van,hogy igen? Milyen fajtára gondolsz ez alatt? :)
2017. nov. 4. 19:14
 3/15 anonim ***** válasza:
A madarak (és sok más állat) nem tudják akaratlagosan visszatartani az ürítést. Libáknál állítólag 5-8 perc közötti ritmusban követik egymást. A helyszínre sem tudnak tekintettel lenni.
2017. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Nem éppen a visszatartásra gondoltam,de köszi az infót! :)
2017. nov. 4. 19:24
 5/15 anonim válasza:
100%

De ha nem tudod visszatartani, akkor ott jön ki és abban a pillanatban, ahol éppen vagy, és mire eljutna az agyadig, már kész is vagy.


A kutyák, macskák, stb, azért tudnak "egy helyre piszkítani", mert érzik az ingert és vissza tudják tartani, amíg odaérnek a megfelelő helyre.


De ha az élelőnyben maga az ingertudat nincs meg, akkor a "pottyantás" csak egy olyan biológiai folyamat, ami nem is tudatosul az állatban. Tehát pl. a liba ellentétben egy kutyával nem "tudja", hogy sz.rni kell... :D

2017. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Uhh,már értem. :/

Így már nem is vonz a madártartás.Ha kalitkában tartanám,az nem lenne jó neki,de ha kiengedném,akkor mindent telepotyogtatna. Habár bőrbútorok vannak nálunk,nem lehet felemelő érzés takarítgatni ://

2017. nov. 4. 19:39
 7/15 anonim válasza:

Plusz ami nem bőr... padló, függöny, szőnyeg, asztal, szék, stb.

Pottanthat röptében pl a mosogató felett, amikor senki sem látja, és a mosogatásra váró edények egyből madrász.ros vízben áznak.

2017. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Annyi szerencsénk lenne akkor,hogy mosogatógépünk van. :)
2017. nov. 4. 20:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
meg lehet tanítani. Enyém visszarepül a helyére pottyantani. Mikor már tudom hogy sokáig volt kint, visszaküldöm, akkor pottyant, és utána megdicsérem, és aztán visszajön. Sokszor csináltam így, most magától visszaszáll a kalitkába. Igaz, már 18 éve gyakoroljuk ezt.
2017. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 Milyen fajta?

Kicsit mosolyogtam rajta,de nagyon praktikus lehet :)

2017. nov. 4. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!