Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik kutya nem veszélyes a...

Melyik kutya nem veszélyes a tyúkokra, törpe tyúkokra?

Figyelt kérdés
mert van egy bichon havanese aki ha a tyúkok közé kerül megfojtogatja őket ugyan ezt teszi a macskával ha elkapja széttépi... mi okozhat ilyet egy elvileg barátságos kutyánál? (nem az én kutyám nem értek túlságosan a kutyákhoz) melyik az a kutya fajta amelyik a legkevésbé tekint rájuk prédaként?

2017. nov. 7. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Az, amelyik úgy nevelve. Ez nem fajtától függ, hanem neveléstől. Egy bichont ráadásul nem is lett volna nehéz megfelelően nevelni. Akié a kutya, az sem ért hozzá.
2017. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Pluss
2017. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

na azért sztem van mert egy tacskót pl nem lehet erre nevelni már sok ilyen kudarcot hallottam... meg ez a havanyéz utálja a macskákat is ebből kiindulva egy tyúk még könnyebb préda... de itt van pl ez a pireneusi hegyikutya


https://www.youtube.com/watch?time_continue=106&v=JXgekvg2oAw

2017. nov. 7. 20:47
 4/11 A kérdező kommentje:
szal komolyan csak van azért különbség szal mi az?
2017. nov. 7. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
A jólnevelt.
2017. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
vagyis melyek azok akik jobban tolerálják a kotkodákat?
2017. nov. 7. 20:48
 7/11 anonim ***** válasza:
A kutya viselkedése nem fajtától függ. Persze vannak fajtára jellemző tulajdonságok, pl. egy bichon nem fog nyájat terelni, vagy egy mopszból nem lesz kiváló házőrző, de amit leírtál, az csak nevelés kérdése.
2017. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valóban fontos a nevelés, de igenis számít a fajta is. Pl. egy vadászkutyát vagy erős zsákmányösztönös fajtát nekem senki ne mondja, hogy ugyanolyan könnyű lenevelni a baromfi ölésről, mint pl. egy juhász kutyát. Ez olyan mintha mindegy lenne, hogy a szalonnát egy parasztra vagy egy vegára bízod.
2017. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
pont erre lettem volna kíváncsi de mint Magyarországon úgy általában mindenki szakértő ugye mindenben büdös falusi paraszt vagyok és abszolút nem értek a kutyákhoz de azért az még nekem is világos h mondjuk vizslát vagy hasonló vadászkutyát vagy kotorékot nem bíznék meg tyúk őrzéssel mondjuk... engem azok a fajták érdekelnek akikben nem élnek efféle ösztönök ilyen erősen... mert ez is olyan kutya h a szemed előtt nem csinálta csak ha elmentél egy pillanatra asztalra felugrik ott döglik pl... vagy mondhatnám a tyúk vadászatot mikor kimentem akkor láttam h igen húzza a farkát befelé meg fosik mikor meglátott szal tisztában volt azzal h ezt nem kéne de mégis megcsinálta mégiscsak beszökött közéjük... na én pedig olyan kutya fajtára vagyok kíváncsi aki nem csak tisztában van azzal mit nem szabad hanem nem is csinálja...
2017. nov. 10. 18:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Az asztalra akkor fekszik fel a kutya, ha a kedves gazdája cseszik rendesen megnevelni. Csak közlöm. Ebből kifolyólag neveletlen a kutya, persze, hogy levadássza a tyúkokat is. A vadászkutyákat sem engedik csak úgy rá fűre-fára, azoknak is meg van tanítva, hogy mikor mehetnek rá a vadra

Mellesleg ne kutyával őriztesd a tyúkokat...Csinálj kerítést.

Tökmindegy milyen fajtád van. Tény, hogy van amelyik önfejűbb és nehezebben érteted meg vele a dolgokat, de bármelyik kutya rámegy a tyúkra, ha nincs neki megtanítva, hogy felejtse el.

2017. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!