Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Árthat a kanárinak a C-vitamin...

Csicsky kérdése:

Árthat a kanárinak a C-vitamin túladagolás?

Figyelt kérdés

Ugyanis arról van szó, hogy a kanárim szabadon repkedhet a szobában és amikor C-vitamint szerettem volna az üdítőmbe szórni, akkor váratlanul odaröppent és felcsípett egy kis gombócot az összetapadt C-vitamin kristályokból. Én elkaptam a madár farkát, hogy valahogy ráijesszek és engedje el és valamennyire ki is szóródott a csőréből, de nem tudom, hogy mennyit nyelhetet le belőle. Ugyanis hasonló esetekben, amikor meg akarom akadályozni, hogy lenyelje amit felcsípett, akkor csak azért is gyorsan lenyeli, ahelyett, hogy elengedné.


Most akkor mi a teendő? Hagyni békében, majd meglátjuk mi lesz, vagy lehet/kell valamit csinálni?



2017. nov. 22. 13:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben voltam állatorvosnál és azt mondta, hogy nem szabadna neki ártani, nem tud olyasmiről, hogy C-vitamin túladagolás. Meg kell várni, hogy mi lesz, csinálni nem tudunk semmit.
2017. nov. 22. 16:12
 2/3 anonim ***** válasza:
A C vitamint a szervezetük képes megtermeli magának szóval ha eszik C-vitamint az már plusz lehet így is úgy is de ahhoz hogy igazán túl sok legyen ahhoz nem elég egy pl. szelet almában lévő C-vitamin. Ugyanakkor az embernek való dózis ugye sokkal több mint ami neki kellene HA szednie kéne C-vitamint. De nem gondolom hogy egyszeri alkalomtól baj lenne. Ha rendszeresen enne nagyobb mennyiségű C-vitamint akkor lehetne ilyen-olyan probléma de egytől nem hiszem.
2017. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem lesz semmi baja.
2017. nov. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!