Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan használjam a parazita...

PicúrHógolyó kérdése:

Hogyan használjam a parazita mentesítő cseppet a madaramon, ha nem hajlandó megengedni, hogy megfogjam?

Figyelt kérdés

A kalitkában, mikor ült az ágon, és mozdulatlan volt, sikerült 2 cseppet a nyakszirtjére cseppentenem. Na de! Az ugyebár nem a tollak tövéhez ment (vagyis nem hiszem, hogy eljutott a tövekig), hanem a tollakra rá, így vajon használ-e?

És ha így nem akkor hogyan tudom megoldani? Egyre többet tollászkodik, szerintem van valami élesködője.

:!

Simogatni még úgy-ahogy hagyja, de nem engedi, hogy megfogjam. Minden nap kiengedem néhány órára a szobámba. 2 hete van nálam. Nimfa papagáj.



2017. nov. 22. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
ivermektin?
2017. nov. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megfogás nélkül semmi esélyed...

Megfogod a madarat, a tarkóján nedvesített ujjal széthúzod a tollai párszor és akkor összeáll, úgy marad és kilátszik a bőre és rá tudsz csepegtetni.

Mindenképp Ivermectin Light-ot használj és 4 csepp kell a tarkóbőrére 10 nap után pedig meg kell ismételni.


DE!!!!!!!!!!! ha csak azért akarod kezelni mert sokat tollászkodik akkor inkább ne ezzel kezd. Nem tudom kezdő vagy-e de ha vedlenek akkor rengeteget tollászkodnak ráadásul ilyenkor a fűtés miatt száraz a levegő,párásítani kell mert kiszárad a bőrük és viszket ami akár tolltépéssé is fajulhat. 40-50%-os páratartalom kéne télen-nyáron. + fürdetni/permetezővel fújni kell őket hetente 2-3 alkalommal hogy ha akarnak akkor fürödhessenek.

Ha ezek le vannak tisztázva és még mindig sokat tollászkodik, túl sokat akkor lehet másra gondolni.


(Nimfa nem kalitkamadár, ha napi pár órát ki van engedve akkor legalább 150x70x150cm-es ketrec kéne neki + ugye egy fajtárs minél előbb.)

2017. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!