Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vettem a papagájomnak egy...

Vettem a papagájomnak egy párt jól kijönnek csak evés közbe vitatkoznak. Miért vad az új papagáj?

Figyelt kérdés
Amikor megnéztük a papagájt tökre szelíd egészséges volt és még kézhez is volt szoktatva. De most ahogy haza került nagyon vad lett simizni se engedi magát meg amikor oda tartom az ujjam mindig megcsípi és elmenekül. A másik papagájjal szerintem nem tud beszélni mert más hangot ad ki. Ez azért van mert a hím lubino a tojó meg albínó papagáj?

2017. dec. 16. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

A lutino és az albínó közt csak színbeli eltérés van, nem viselkedésbeli.


Egy új helyen van, új emberek közt, egy új papagájjal.

Ilyenkor az ilyen társas állatok szintén csak egymást keresik, az ember háttérbe szorul.


Az etetési gondra megoldás a két etetőtál felszerelése.


Adj időt az új madárnak, hogy odaszokjon hozzátok, megszokja a napi rutinotokat.

2017. dec. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre hogy a hímet a tojó nem engedi enni :/ ez miért van?
2017. dec. 16. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert nem raktál be neki még egy tálkát ahogy az egyes válaszoló írta.
2017. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem írod milyen faj de a leírásból gondolom hogy hullámos papagájokról van szó.


ADj neki időt, etesd kézből. Legyen 2 vagy 1 de nagyobb etetőtál amihez bőven hozzáférnek egyszerre. A tojó hullámosok mindig agresszívabbak, ők uralkodnak a hímeken, odébb zavarják a hímeket ha olyanjuk van,stb. ilyen a párkapcsolatuk normál esetben.

2017. dec. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2 etető tálka van bent de amikor a hím eszik mindig oda megy és elkezdi csipkedni
2017. dec. 17. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen vannak?
2017. dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!