Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lyukas cipős doboz megfelel...

Lyukas cipős doboz megfelel téli madárodúnak (fára lógatva)?

Figyelt kérdés
Ehhez kapcsolódóan érdekel az is, hogy vajon téli éjjelen használják-e a farakásomat / gazdasági udvaromat a madarak? (Örülnék neki, bár napközben nem látom nyomát.)

2017. dec. 26. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az anyagától függ, de valószínűleg szétmállik az első esőkor. Hogy használják-e a madarak az udvarodat, azt senki sem fogja tudni megmondani, mivel nem ismerjük a helyet.
2017. dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a papír cipős doboz esélytelen, szétmegy az első esőnél. Télen amúgy se bújnak odúba nagyon a madarak, azt tavasztól őszig használják költésre. Inkább ilyenkor madáretetőre van szükségük.

A farakást pedig kedvelik a madarak én úgy vettem észre, már csak a fában élő férgek miatt is szoktak böngészni a környékén.

2017. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értelek titeket és köszi válaszaitokat, azonban egy bizonyos ponton a Madártani Egyesület bizton vitába szállna az egyik meglátásoddal, kedves előző: szerintük télen is hasznos az odú, mert széltől védi a madarakat. Különösen a kistestűek hajlamosak lehűlni, a szél nagyban fokozza a hidegérzetüket, míg az odú védi a széltől őket. Szerintük még a madáretetőknél is fontosabb télen az odú, persze mindkettő nagyon hasznos. (Van madáretetőm egyébként, és rendszeresen feltöltöm télen.)


A csapadékra valóban nem gondoltam, köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmem. :) Hirtelenjében ebbe bele se gondoltam... Úgyhogy cipős doboz kilőve. Bár, esetleg lakkozva? ;)

2017. dec. 26. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!