Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kanári madarakat párban vagy...

Kanári madarakat párban vagy egyedül kell tartani?

Figyelt kérdés

Otthon volt két kanári madarunk (egy pár), viszont 2 hónapra rá elpusztult a nőstény. Azóta már eltelt több mint egy év, és az utóbbi időben a hím nagyon sokat énekel, trillázik olyan hangokon, amelyeken még szinte soha. Azt hallottam, hogy olyankor a madár jól érzi magát és nincs is szüksége párra. Minden nap énekelget többször is, de amikor még párban voltak akkor egyszer nem hallottam se a nőstényt se a hímet énekelni ennyiszer.

Szerintetek tényleg jól érezheti magát egyedül is vagy jót tenne neki egy pár?



2018. jan. 5. 13:00
 1/8 Derwana ***** válasza:
100%
Szerintem jól meg van egyedül, ha a nősténnyel nem volt igazán vidám. Szóval szerintem hagyd őt egyedül.
2018. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Párban nyilván nem volt szüksége hogy a kelleténél több erőfeszítést tegyen az éneklésbe mert megvolt a párja.


Mostanában valószínűleg hormonosabb így több a hangja és nyilván többet is énekel mert párt keres....


Madártartásnál nagy tévhit hogy ha csipog a madár akkor jól érzi magát. Olvastam van olyan fajta kanári amit egyedül bezárnak egy 20-30 centis kalitkába merthogy így jobban/többet énekel... Én ezt állatkínzásnak nevezném, szegény madár abba a lyukba jóhogy többet csipog mivel mást nem is tud tenni. Hogy azért teszi mert boldogabb? kétlem!


Szóval visszatérve én nem hagynám egyedül mivel a kanári se olyan madárfaj ami a természetes életmódja szerint magányos életet él.


Másrészt: [link]

Idézem: "Társas viselkedése

A kanári nagyon társaságkedvelő madár, és akkor a legboldogabb, ha fajtársaival nagyobb csoportot alkothat. Épp ezért legalább párosával kell tartani, de még jobb, ha egy egész raj veszi körül. Ha fajtársaival együtt élhet, akkor a társas viselkedés és az összetett kommunikáció széles eszköztárát vonultatja fel."

2018. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Törpilla57 ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy a gazdinak mennyi ideje, türelme van?

Egy hím kanári egyedül is nagyon jól "elvan", fütyül magában is.(csendben is, emberi beszédre, rádióra,napsütésre stb.)

Ha 2 hím lenne együtt, akkor kitörne a verekedés, területharc. Van, hogy egymást sem hagynák enni, inni, leszorítanák egymást a földre, úgy hogy ezt a lehetőséget zárjuk ki.

Hím-tojó együtt:előbb-utóbb tojások, majd fiókák lesznek, rájuk már jobban oda kell figyelni, hogy kikeljenek a tojásból, és életképesek legyenek, maradjanak. Ezért olyannak ajánlott, akinek sok ideje, türelme van. Több madár mellett már a többnapos,-hetes kirándulás nyaralást is el lehet felejteni, ha csak nincs olyan személy, akire - felelősségteljessége miatt - rá lehet bízni.(egy madár gondozását szívesebben átvállalja valaki, de soknál már meggondolandó.)

2018. jan. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .. viszont most így átgondolva tényleg logikusabb, hogy azért énekel, mert párt keres, vagy hasonló. Tavasszal szerintem akkor szerzünk mellé egy tojót, mert azért mégiscsak szerintem párban jobban el lennének :)
2018. jan. 6. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs fészek és nincsenek támogatva a költésben akkor nincs fióka párban tartott madaraknál se, tojás lehet a ketrec aljába de az nem feltétlenül jelent fiókát is... A gazdán múlik a dolog.
2018. jan. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Törpilla57 ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak igaza van, de a tojót - indokolatlanul - nagyon is megterheli a tojásrakás és a kotlás. Ugyanis akkor is ráül a tojásra, ha az rossz helyen van,vagy elkezd lázasan fészket rakni, bármiből, amit talál, felforgat mindent a kalitkában. Azután egész nap csak ül a tojásain, ritkán eszik, iszik, szóval nem tesz jót neki ez a megterhelés! Aki szereti a madarait, az nem teszi ki ilyennek, vagy legalábbis megelőzi.Aki igazi tenyésztő, kiveszi a hímet és nem kotlatja a tojót 1 max. 2 alkalomnál többször évente, hogy regenerálódni tudjon a szervezete. Azt szoktam mondani: "na de kérem, ez nem egy kupi..."
2018. jan. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Törpilla57 ***** válasza:

Kérdezőnek még egy megjegyzés a következőhöz:

" egyszer nem hallottam se a nőstényt se a hímet énekelni ennyiszer. "

A tojó nem énekel, max. csipog. (1-2 nagyon ritka kivétel, kb. ezer tojóból egy, ha próbálkozik az énekléssel)

2018. jan. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fogságban tartáshoz jár hogy nem költhetnek vagy ha kotlanak is nem lehet belőle fióka mert mit kezdene az emberiség annyi madárral? A természet megoldja a dolgot a ragadozókkal,stb de fogságban a legtöbb madár megmarad így nincs szükség rá hogy mindenkinél legyen fióka.

Viszont egy társas állatot megfosztani a társas léttől és magányosan tartani élete végéig szintén káros sőt károsabb mint az esetleges felesleges tojás.

Kalciumot kell pótolni és úgy alakítani a körülményeket hogy lehetőleg minél kevesebbet akarjon fészkelni,tojni.

2018. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!