Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért ennyire nyugodt még...

Miért ennyire nyugodt még mingid az új hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
Két hete hoztam haza egy hím hullámos papagájt. Azóta bár már nem ijed meg ha a közelében vagyok, nem csipog, se nem játszik, mászkáni is csak nagyon kevesett szokott, viszont nagyon szeret enni (volt hogy elaludt az etetőjén)...Olvastam, hogy az elejében nyugodtabbak, amig meg nem szokják az új környezetüket, de két hét után is normális, hogy még nem aktiv és hogy ennyire szeret enni (egy kicsit mintha bucikának is tűnne)?

2018. jan. 23. 05:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg unatkozik, kéne mellé egy társ. A hullámos papagájt egyedül nem illik tartani.
2018. jan. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van társa, igaz csak nemrég kapta maga mellé, de még mindig ugyan úgy viselkedik... Talán csak idő kell, míg összeszoknak?
2018. jan. 23. 06:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nyugodt, akkor kell neki egy alapos állatorvosi vizsgálat. (Első voltam).
2018. jan. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha engedek csirippelést a fajtársaitől, reagál rá, de emigy nem nagyon mutat semmi aktivitást. Van egy idősebb hullámosunk akit fél éve találtunk, ő nagyon aktiv, viszont agresszív is velünk, nem mi neveltük... Egy darabig egymás mellet volt a két ketrec, azt nagyon érdekelte az újonc, de tartok tőle hogy esetleg bántaná ha összeteszem őtet. Mi a véleményetek? Ha nem bántja, segithetne neki felszabadulni?
2018. jan. 23. 06:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem elzárva kell őket tartani. Kell, hogy a másik csípegesse, szeretgesse, bíztassa.
2018. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szoktazásként vannak egyenlőre külön. Még nem volt hasonló tapasztalatom, félek, nehogy összeverekedjenek... Szét lehet őket olyankor szedni? Hallottam történeteket, amik az egyik életébe kerültek... Nem szeretném ha bajuk esne...
2018. jan. 23. 07:57
 7/10 anonim ***** válasza:
A másik milyen nemű?
2018. jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most ideiglenesen egy nagyjából korabeli himmel tettük össze, de az a talált hullámos akinek szántúk tojó.
2018. jan. 23. 08:34
 9/10 anonim ***** válasza:

A tojók mindig agresszívabbak ez a normális náluk. Közös kiengedés alkalmával meglátod hogyan viselkednek egymással.


A nagy nyugalom lehet amiatt is hogy netán el van hízva. Elhízott állat lustább. Lehet le kéne mérni kis digitális mérlegen.

Ha csak ül és eszik akkor könnyen felszöknek a plusz grammok főleg ha nincs kimérve a napi kajája így bármennyit ehet.

2018. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vagy netán standard hullámos?


Előző voltam.

2018. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!