Kezdőoldal » Állatok » Madarak » "Elcsábítottuk" a szomszéd...

"Elcsábítottuk" a szomszéd macskáját, ez mennyire "ciki"?

Figyelt kérdés
Kezdetben heti 2x jelent meg és olyan édesen nyávogott, hogy adtunk neki 1 szelet felvágottat. Aztán ahogy egyre többször jött, volt, hogy nem adtunk, de akkor is megjelent 2 nap múlva. Most már egyre sűrűbb vendég, a minap nálunk is aludt 1-2 órát. A gazdái nem engedik be a házba, lehet azért szeret nálunk lenni, mert meleg van. Ma már reggel is jött és nyávogott, hogy engedjük be. Nem tudunk neki ellen állni, olyan aranyos. A gazdái idősebb házaspár felnőtt gyerekekkel. Mi fiatal házasok vagyunk, fél éve lakunk itt. Én mindig lakásban laktam, cicákkal, tehát senki nem vehette el tőlem. De ő itt kerti macsek, szabadon bóklászhat és nem tudom, hogy mekkora feszültséget generál, ha így átszokik.
2018. jan. 26. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Jujj, és le is feküdtél vele?
2018. jan. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
A macskák ilyenek adsz neki kaját és jön. Ha nem adsz neki párszor akkor majd nem jön. Én inkább vennék magamnak macskát hogy mellettem nőjön fel, szokjon hozzám kiskorától. Ezt ne etessétek biztos kap otthon is. Ne dőlj be a kamu éhes vagyok nyávogásnak. Napi 10x is enne a macska. Szóval nem a meleg miatt szeret nálatok lenni hanem a kaja miatt. Amúgy meg minden macska szomszédol ha nincs kutya. Szóval semmi rendkívüli nincs ebben. Én pl nem örülnék ha a szomszéd etené a macskám. Etesse a sajátját mindeki. Anyukámék pár házra laknak tőlünk, van mikor a macskám is átnéz hozzájuk. De nem etetik, náluk nem simogatják.
2018. jan. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy jóindulatból etetitek a cicát, de ha megfogadsz egy tanácsot, akkor ilyet idegen állattal nem csináltok.

Egyre több a fehérjeallergiás állat, az enyém is az. Nagyon szívesen bezabál bármit, csak utána éppenséggel rosszul van és tele lesz kiütésekkel, lehullatja a szőrét... én nem bánom ha megszeretgeti a szomszéd, de nagyon mérges lennék, ha emiatt kéne megint súlyos pénzeket az állatorvos zsebébe tömködni :) Pláne ha nem is értem, hogy miért lett rosszul, amikor betartjuk a diétát.


Egyébként nem ciki, ha nem zárjátok be magatokhoz. Anyám macskái is jönnek-mennek, igazából teljesen mindegy hogy hol vannak amikor elmennek otthonról. Csak menjenek haza. Ha ragaszkodik a gazdáihoz, akkor haza is fog esni :)

Az enyémeket szerencsére hat ökörrel se lehetne elvontatni itthonról :))

2018. jan. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha cicára vágysz,akkor miért nem mentek el a férjeddel egy menhelyre és visztek haza egyet?

Ő neki tényleg ti lennétek a gazdái, bent lehetne egész nap, ti gondodoskodnátok róla, vinnétek dokihoz stb.

A másik macska a szomszédotoké, ha kiderül, hogy bevittétek a házatokba a macskájukat az elég ciki.

Persze megértem,hogy cuki,adtatok neki enni, simogattátok stb. De azért a lakásba bevinni nem kéne, nem a tiétek!

Azért mert ők nem engedik be a házba,attól még szerethetik, törődhetnek vele. Lehet keresték is, hívogatták amíg a ti házatokban volt.

Ez nem túl etikus, szerintem fogadjatok örökbe egy cicát magatoknak!

A szomszéd cicájának meg lehet enni adni,simogatni, de ne vigyétek be a házba.Vagy legalább kérdezzétek meg róla a szomszédot.

2018. jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4# vagyok. A felvágott amúgy nem a legjobb a cicáknak, ha már etetitek akkor valami jó táppal kéne. De tényleg meg kéne erről kérdezni a szomszédokat.
2018. jan. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem ciki. Lopás. Jogi értelemben a macska magántulajdon.

Nem jogi értelemben családtag.


Nekem kinti-benti cicám van. Ő is bejár a szomszédokhoz. Mivel ő a helyi matriarcha, elég nagy a territóriuma. A kerítés nem jelent számára semmit, csak olyan tereptárgy, mint a fák.

Az egyik néni eteti, simogatja, és örül, hogy nincs egér a környéken sem.

A másik meg nem rég költözött ide. Gondolta, milyen kedves kiscica, szobatiszta, jól nevelt, nyakörve is van. Jó lesz neki. És befogta.

Vidéken tudjuk, hogy érheti is baj a kinti macskát, és 11 éves, már nem fiatal. Két hónapig vártam, hogy jön. Nem jött. Biztos voltam benne, hogy elpusztult. Napokig sirattam.

Aztán pont karácsonykor szólt a férjem, hogy itt a cica a kertben, de fél. Nem tudja behívni. Azt hittem, megszakad a szívem, mikor belegondoltam, hogy él, itt van, és meg se tudom ölelni, mielőtt elmegy. De meglátott, és odarohant. Sírtam örömömben.

Természetesen ezek után azt mondtam, hogy egy lépést sem tehet kint. De egy óvatlan pillanatban kisurrant a gyerek mellett. :( Este hazajött. Egyébként bent alszik, a gyerekek mellett, vagy köztünk.

Megint kisurrant. Napok óta nem jött haza. A vén banya megint befogta és rejtegeti. Amíg agyon nem rugdosom.

Szerencsére ismerem a lányát és beszéltem vele, hogy ku.rva gyorsan engedje ki, mert feljelentem. Egyébként is amit tud, kiszökik és hazajön. Nem fog odaszokni.


Szerintem hagyd csak békén azt a macskát! Azért, mert nincs bezárva, nem azt jelenti, hogy nem szereti senki és nem várják haza. Csak gondolj bele, te mit éreznél hasonló helyzetben. Pl. gyereket se viszel haza csak azért, mert suliba menet egyedül van az utcán. Vagy igen?

2018. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát neki nem hiszem, hogy van ilyen gondja, mert a gazdái sem etetik minőségi táppal. Ismerem az ilyet, mert az én otthoni cicám is allergiás volt nagyjából mindenre. :(

Ők annyira nem simogatják amennyire látom, mi meg agyon babusgatjuk. Meg nekem fura, hogy éjszaka a mínuszokban sincs neki valahol egy zárt hely, legalább a garázsban.

2018. jan. 26. 08:16
 8/11 anonim válasza:
[link] :)
2018. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem tartom cikinek, és nem is ítelem el ezt a helyzetet. Nem igaz, hogy a macska csak a kaja miatt jár át hozzátok. Azért megy mert beengeditek, melegben lehet, és szeretetet kap. Egyébként lopásnak sem minősül, mert az az állat ami szabadon mászkál az kóbornak minősül, ha már a törvényeknél tartunk. Ráadásul mindenki köteles az állatját a telkén belül tartani, ez is törvényben meghatározott, lehet lepontozni. Én úgy vagyok vele, hogy ha egy macska jobb körülmények között lehet mint ahogy eddig volt, akkor azért nem kell nek beengedni mert a szomszédnak esetleg ez nem tetszik. Gondoskodhatna róla megfelelően ő is, ha "kicsapja" az udvarra és nem gondoskodik meleg helyről számára, akkot meg is érdemli ha a cica átjár hozzátok.
2018. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az sem teljesen igaz, hogy kizárólag a kaja miatt megy hozzátok. Ennyire nem kéne lenézni a macskákat...sokkal komplexebb állatok ennél.

Mi úgy kezdtünk, hogy gyerek voltam, barátnőmmel behoztuk a házba megszeretgetni a fél éves szomszéd cicát. Enni nem evett, nem kívánt semmit....

Egy alkalom után aztán időnként megpróbált önmaga gyökeret ereszteni nálunk. Berontott a bejárati ajtón, aztán a szüleim alig győzték kiüldözni. Ekkor már befalt volna szívesen bármit, ugyanis kezdték őt is nem etetni meg ütlegelni -ahogy az elődjeit.

A hadakozásunk és az ellenállásunk addig tartott csupán, mígnem bemutatta a pár hetes kölykeit, akiket szépen kirakosgatott a küszöbünkre a kutyánk beleegyezésével.

A kicsiket felneveltük, a következő fialást pedig én vezettem le a szobámban, nem is hagyott elmozdulni maga mellől.

Több kiscicát nem akartunk bevállalni, így az ivartalanítással körülbelül ki is mondtuk, hogy ő már a mi macskánk.

Azóta már 12 éves, most épp anyu mellett húzza a lóbőrt.


Ha egy macska úgy dönt, te leszel a gazdája, mert tőled több szeretetet, törődést, jobb ellátást kap, vagy pusztán jobban vonzódik hozzád, az ellen nemigen tehetsz semmit.

Akinél pedig jól érzi magát az állat, attól nem lehet olyan egyszerűen elszeretni azt, ugyanis nem fogja csak úgy otthagyni a tuti helyet és a gondoskodó gazdát.

2018. jan. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!