Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy kismadarat az...

Találtunk egy kismadarat az udvarunkon, mit tegyünk vele?

Figyelt kérdés

Elég sok a macska nem is nagyon értek a madarakhoz... sztem veréb lehet Mit adjak neki enni? főztem tojást, jól felvizeztem pipettával adtam neki. 1x2x nxitotta csak nagyra a száját. Tegnap találtuk még életben van, szóval sztem esélyes, nem?

kiraktam az udvarra egy ketrecbe berepült hozzá 1-2 madár de utólag azt mondom csak a kajáját ettékmeg. Mit tegyek vele?mit adjak neki? csonti a horgászboltból? Segítsetek...mit, menniyt?


2010. jún. 8. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kezdhetsz szomorkodni. A fészket kellett volna megkeresni ahelyett, hogy összefogdosod.
2010. jún. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vidd be a lakásba ne maradjon a ketrecben!Még el is vihetik más madarak!

Egy kis vackot készíts neki,valami fészek félét levelekből,gallyakból és abba tedd bele.

A csonti jó ötlet,de 2 óránként ennie kell!

Éjjel-nappal!

Míg meg nem esősödik.

Adj neki egy esélyt és segíts neki életben maradni.

2010. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tegyél be neki tálkában magot, kölest pl. és vizet.

Van valami baja, vagy csak gyenge?

Ügyelj, hogy árnyékban legyen.

2010. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne maradjon kint ketrecben a nagy melegben.
2010. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__826199-talal..


Ebben a kérdésben is vannak jó ötletek!

2010. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én egy cinkét neveltem otthon, majdnem egy hónapig, már repülgetni is tudott, de sajna elpusztult. Viszont, amit én adtam neki:

állatkereskedésben bébi-madáreleség táp, vízzel kell higítani, azt pipettával, kukacot összepréselve.

Remélem, neked nagyobb sikered lesz!

2010. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek: szerinted nem kerestem a fészket? nem hibáztam azzal, hogy összefogdostam... A szomszéd macskái itt lesték, esetleg jobb lett vna otthagynom.... bár te nagyon okos vagy , biztosan jobban döntöttél vna. A természet rendje szerint már nem élne... túlélte az éjszakát és ma találtunk egy másikat is ugyanitt.... min2 eszik és a kezünkön ülnek nem akarnak elrepülni, nem csapkodnak meg iylneke, szépen ülnek a kezünkön. Nagyon aranyosak. Sztem pár nap és megtanulnak repülni és akkor mehetnek az útjukra... Nemtom miért kell ezért elítélni az embert... majd legközelebb végignézem, hogy hogyan szórakozik velük a macska...

Lényeg a lényeg, 2en vannak és esznek isznak ezerrel... A csonti nagyon bejött nekik! :) amúgy vannak naposcsibéink, itt keltettük ki őket... és beraktuk hozzájuk 1külön dobozba éjjelre, szóval nem fáztak... nApközben meg árnyékban vannak egy elég nagy dobozban, aminek rácsot tettünk a tetejére. Sztem nem hibáztam! Tudjátok mit!! VÁROM A VÉLEMÉNYEKET!!!!! MINENKI ŐSZINTÉN NYILATKOZZON A TÖRTÉNTEKRŐL!!!

2010. jún. 8. 17:20
 8/12 A kérdező kommentje:
igazából nincs bajuk egészségesnek néznek ki, csak nagyon éhesek voltak, de most tömjük őket! csak nemtom mennyit kell adni nekik... Sztetek? A csontit így jól összenyomkodjuk, nagyon eszik... csak nem akarom túl etetni sem őket. mennyi az ideális vajon nekik? hány db?illetve mennyi víz kell nekik?
2010. jún. 8. 17:22
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a linken elolvashatod mit kell tenni ha az ember madárfiókát talál. Egy részletet azért kiemelnék: "...rengeteg bejelentést kapunk megmentendő madarakról. Pedig a legtöbbjük nem árvult el, ezért a LEGNAGYOBB SEGÍTSÉG SZÁMUKRA AZ, HA NEM FOGJUK BE, ha pedig már megtettük, a megtalálás helyén mielőbb elengedjük őket."

2010. jún. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én biztos hogy nem itéllek el. Sajnos amit belinkeltem cikkben található tanácsok (pl. haggyuk ott ahol van a madarat) nem feltétlenül jók egy esetben: ha macska van a közelben. Ilyenkor én is bevinném a madarat, elhajtanám a macskát aztán visszaraknám oda ahol találtam. Ha addigra esetleg a szülei már nem lennének a közelben, na akkor próbálnám meg felnevelni én.Remélem segítettem.
2010. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!