Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi idő után ajánlatos a...

Mennyi idő után ajánlatos a papagájt kiengedni a ketrecből hogy vissza is találjon?

Figyelt kérdés
papagáj

2018. febr. 21. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
A megvásárlása utáni egy hétig legyen bezárva! Utána már ki lehet engedni; és ha megtalálja a nyitott ajtót, kitalál. És vissza is talál a helyére.
2018. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Elsővel teljesen egyetértek, egy dolgot viszont hozzátennék:

Nekem volt egy hullámos papagáj párom. Beleestem abba a hibába, hogy szinte csak éjjelre zártam be őket a kalitkába, egyébként szabad ki-be járásuk volt akkor is, ha nem voltam otthon. Annyira rászoktak arra, hogy kint töltik az egész napot, hogy eljött az idő mikor nem mentek vissza estére sem. Megfogni csak kifárasztás után lehetett őket, mert nem volt időm kézhez szoktatni őket. Kész tortúra lett a kiengedés utáni "hazamenetelből", szóval sajnos túlzásba is lehet vinni a kiengedést :/

Ezt csak érdekességképp osztottam meg :)

2018. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A befogás már régen rossz. Azt kell csinálni, hogy a ketrecbe rakod a kajájukat és csak onnan csipegethetnek és amikor megéheznek maguktól berepülnek úgy is.
2018. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen kedves hármas, ezt próbáld úgy kivitelezni, hogy csak felváltva hajlandók bemenni enni, nehogy véletlenül rájuk csukjam az ajtót ;)

Ha valamilyen csoda folytán be is ment mindkettő, amint elindultam a kalit felé, a hím már repült is ki.

2018. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire fél. Kinyithatod a kalitka ajtaját, hogy magától menjen ki. Ez nagyon fontos, mert így nem érzi magát veszélyben, mert saját akarstábol johet ki. Ha magától kijön, akkor lehet elkezdeni szeliditeni:)
2018. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!