Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet az, amelyik...

Milyen madár lehet az, amelyik az erdei pintyre hasonlít színeiben és méretében is, és télen (most is) hazánkban tartózkodik?

Figyelt kérdés

A mostani nagy hidegben sok madár feltűnt az etetőnél, aki eddig nem, vagy csak ritkábban. Egyre nem jövök rá, hogy miféle madár. Eleinte azt gondoltam erdei pinty, vagy az erdei pintyek közül is a lány... de csak nem az lesz.

Ahogy rákeresek googleban, nagyon nem olyanok a lány pintyek. És amikor valóban erdei pinty is van a csapatban, akkor látni igazán a különbséget, hogy nem azonosak...

Csak a színek hasonlóak, de más a mintázatuk.

Az hasuk az erdei pintyeknek (hím) inkább egyöntetűen vörösesek, ezeknek meg inkább csak felül vöröses, alul meg már-már fehérbe átmenő világos szürke!

Ja, hogy említem a vörös színt... nem vörösbegy, azt biztos, az más...

És nem is meggyvágó. Meggyvágót is látok néha, de azoknak olyan otromba csőrük van, ennek az ismeretlennek meg nem.


Várom az ötleteket a nálam okosabbaktól! Köszönöm!



2018. márc. 3. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán tengelic. Szèp színes madár, keress rá, lehet hogy az volt.
2018. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ajánlom a Madárhatározó nevű alkalmazást, nagyon jó. Én is ezt használom.
2018. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ó nem a tengelic, őt ismerem, és nagyon nem ilyen! Ennek a madárnak se piros, se citromsárga tolla nincsen!


Madárhatározó alatt mit értesz?

Könyvem nincs. Okoskütyüm se, amin az MME nem túl rég létező határozója működne.


Online határozót pedig nem találtam mostanában a neten, ami asztali gépen is működne! Régen volt egy külföldi, azt újabban nem látom. Jobb lenne mondjuk magyar, de azt pláne nem találni használhatót...


Valami link esetleg????????????

2018. márc. 5. 07:17
 4/7 anonim ***** válasza:
képet!
2018. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs kép, nem sikerült lefotózni. Most meg jobb idő lett, és ők már nem járnak az etetőre.

De ha írtok tippeket, ráguglizok, és be tudom azonosítani, emlékszem rájuk...

2018. márc. 11. 09:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem süvöltő? Nekik piros a hasuk :)
2018. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
esetleg fenyőpinty?
2018. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!