Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges, hogy ez Mátyásmadá...

Lehetséges, hogy ez Mátyásmadár volt? Ha nem, milyen fajta?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt mentem hazafelé, amikor meghallottam egy fülsértő, rikácsoló hangot, ami négy madártól jött, nem tudom, egymás közt beszéltek-e? Mind ugyanúgy néztek ki, egy fán üldögéltek, amikor arra mentem, átszálltak egy fenyőre, de mintha azt is tudatos sorrendben. Sajnos nem tudtam jól megfigyelni, sem lefényképezni. Azt tudom, hogy a testük ilyen mályva színű, vagy még inkább bőr- és rózsaszín. A fejük szürkéből feketébe átforduló, a begyüknek is különleges színe volt. A szárnyuk szürkésfekete. Nagyobbak voltak a nagy fakopáncsnál, vagy a városi galambnál, de legalábbis sokkal robosztusabb testfelépítésük volt, mint talán a héjának, csak olyan átlagos varjú méretűek voltak. Ezenkívül áramvonalas, erős testük volt, tömzsi, de hosszúkás csőrrel. A lábukat nem láttam. Azért is vagyol kíváncsi, mert itt még soha nem láttam ilyent, pedig születésem óta abban az utcában élek. (Ez egy közepes falu a Bakony lábánál -Dabos-) Akit érdekel hol láttam, privátban leírom.

2018. márc. 3. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igen. Más néven szajkó. Nálunk is vannak, elég ocsmány hangjuk van. :)
2018. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet szajkó, Érden is nagyon sokat láttam belőlük, az általad leírtak ráillenek.
2018. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az lesz az!
2018. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosan, ez az európai szajkó lesz. :) Egyik kedvenc madaram, a varjúfélék közé tartozik, ennek megfelelően hihetetlenül okosak és szépek.

A hangjuk iszonyatos, szinte kettéhasítja az ember dobhártyáját. :D Én közel a Duna-parthoz, külvárosi részen élek. Itt is rengeteg a szajkó, sokuk utánozza egy-két itteni héja vinnyogását. :)

2018. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy az volt. És bármilyen fura, ez is az énekesmadarak közé sorolandó.
2018. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szárnytollai között van világoskék, gyönyörűszép toll is, ami igen jól látható, és erről beazonosítható... ha ezt láttad, tuti....

Egyébként roppant óvatos és gyanakvó madár, bár megfigyelhető lakásból, de ha észreveszi az embert, hamar elröpül...

2018. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!