Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Raktam ki madáreledelt az...

Raktam ki madáreledelt az ablakpárkányomra, ide fognak-e találni a madarak?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, falun. Az udvar tele van madarakkal, a márciusi hóesésre valószínűleg nem készültek és ennivalót keresnek. Van mindenféle. Vörösbegy, rozsdafarkú, feketerigó, verebek, meg van még valami, amit még nem is láttam (elvileg énekes rigó, de nem biztos).


Készítettem madáreledelt egy tálcába, mellé egy edényke vízzel. Sertézszsírt kevertem össze téli madáreleséggel (Tesco) meg egy kis kockázott almával. Elég jópofa lett miután beletettem a Milkás bonbontálcába, olyan mint egy ajándék nekik.


Van-e esély rá, hogy idetalálnak? Mondjuk azt sem tudom mi alapján keresnek ételt.



2018. márc. 19. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Mindenképp tedd fel google-ra a kordinátákat. Utána nem lesz baj :)
2018. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Probald meg,hogy a foldre is szorsz nekik ennivalot.Inkabb ott fognak eleseget keresni a rigo egyebkent is a foldrol szeret enni.Es,ha mar ott megtalaltak,akkor nagyobb lesz ra az esely,hogy a parkanyon levo eleseget is felfedezik.
2018. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valóban a rigók a földön mozognak, meg többnyire a többi madár is, csak az a gond, hogy Lukrécia is. Tegnap miután egy vörösbegyet felzabált így csak az emeleti ablakpárkányra vagyok hajlandó ételt készíteni. Ezzel meg nem annyira foglalkoztak még.
2018. márc. 19. 13:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem megtalálják, nekünk van egy elég eldugott madáretető, amibe csak néha teszek diót, illetve fellógatok egy fára dolgokat. Általában perceken belül megtalálják bárhol, nem is értem :D A dióhéjtartóba is belemásznak a ház mellett, pedig az még le is van fedve, de találnak rést, ha nem elég jól.


Az ablakhoz nem értek, de a vörösbegy a földön szeret eszegetni, ahogy a rigó is. A cinkegolyóra a cinkék, verebek, fakopáncsok mennek rá, mást még nem láttam rajta.

Az ablakpárkány megint más, nem lent van, de azért függeszkedni sem kell. Az élelmes cinkék és verebek tuti megtalálják, azoknak a ház közelségével sincs különösebb bajuk.

2018. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez is gond lehet. A ház része, kihallatszódnak a belső hangok. Na mindegy azért várok, kirakom a kamerát, hátha lesz egy éhes vendégem.
2018. márc. 19. 13:51
 6/11 A kérdező kommentje:

Két helyen aratott nagy sikert a madáretetés.


1. Földön, 2 virágalátét (egy vizes és egy magvas)

2. Fára szerelt 5 literes PET palackból készített etető


Az egyesnél mindenki tolongott.


A kettes számúra csak a meggyvágók mentek, de azok bele is ültek. Ki érti ezt?


A mai megfigyelt fajok:


- Zöldike

- Meggyvágó

- Szajkó

- Balkáni gerle

- Házi veréb

- Széncinege

- Rozsdafarkú

- Búbos pacsirta

- Vörösbegy

- Szarka

- Feketerigó

- Tengelice

2018. márc. 20. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok.Orulok,hogy megtalatak az etetoket.Szerintem elobb-utobb az ablakba levo eleseget is felfedezik majd.Sokfele madar van nalatok.Nalunk most egy vorosbegy az ujdonsag.Egyebkent a tengelicek is olyanok,hogy beleulnek a kajaba es nyugisan elcsipegetnek.
2018. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Faluszélen lakunk, igazából annyira a lakott terület szélén, hogy a házunk után már kukoricaföldek vannak. A kert elég nagy és van legalább 20 fa. Élvezetes szórakozás figyelni őket. A meggyvágók nagyon tetszenek. Szemtelenek és harciasak, és nagyon szép a tollozatuk. Amit megfigyeltem, hogy minél több apró madár gyűlik össze egy helyre, annál nagyobb az esély rá, hogy valami nagyobb is megfog jelenni. A verebek először elkezdtek gyűlni a virágalátéteknél. Aztán jöttek a zöldikék, majd 1-2 meggyvágó, azokból is lett vagy 4. Utána jött egy feketerigó majd egy vadgalamb, végül amin néztünk nagyon, hogy egy szarka is. Ahol nyüzsgés van, oda előbb-utóbb jön valami nagyobb is.
2018. márc. 20. 16:14
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és van egy távcsövünk. Régi darab, valami kimustrált orosz katonai binokulár, de elég jól lehet még vele látni. A
2018. márc. 20. 16:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Wow, nekünk meggyvágó, zöldike, gerle nincs, de szerintem búbos pacsirta sem... Fakopáncs van mindennap, néha zöld harkály is. Mai különlegesség a csuszka. Annak is örülök, ha hallok hollót, de azt látni nem szoktam. Egyszer láttam őszapót is, volt nagy öröm.

De enni alapvetően 4-5 faj szokott jönni rendszeresebben, a többi különlegesség. Szerencsére a vörösbegy is közte van a törzsgárdának, ott molyol a földön, ahova a cinkegolyó tartalma hullik a fakopáncs jóvoltából :D


Úgyhogy nálad feltűnően jó a felhozatal az én szempontomból is, pedig én még csak nem is lakott területen lakom, köröskörül erdők...

2018. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!