Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nekirepült az ablaknak egy...

Nekirepült az ablaknak egy széncinege, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy negyed órája hallottam a koppanást, és láttam, hogy egy madár az. Utánanéztem, hogy milyen fajta, onnan tudom, hogy széncinege. A könyvben azt írlyák magokat és gilisztát eszik. Adtam neki magot de nem csinál semmit csak fekszik meg néha úgy csinál mintha köhögne. Mit csináljak? Nagyon szeretem a madarakat és aggódom érte.

2018. ápr. 10. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A legjobb amit tehetsz, ha valóban akarsz vele foglalkozni, hogy elviszed állatorvoshoz, esetleg felhívod a helyi állatkertet, madármentőket, hátha fogadják, lehetséges, hogy belső sérülése van.

Vagy a természetre bízod.

Sajnos ilyen balesetek előfordulnak, sok madár meghal hasonló baleset következtében.

2018. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne piszkáld, ne kínálgasd, mert a stresszbe fog belehalni. Tedd bele egy kibélelt dobozba, hogy megnyugodjon.

Értesíts egy madármentő egyesületet, állatorvos nélkül egy ekkora állatnak semmi esélye egy ilyen baleset után.

2018. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Írj a Mályi Madármentő Állomásnak!
2018. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. ápr. 10. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi van szegénykével? :)
2018. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha köhögésszerűség van, akkor lehet a légzsák is érintett(elrepedt/szakadt). még az is begyógyulhat. vegyél lisztkukacot, nem csontit, nem csontit!

Azonkívül hívd fel a Madárkórházat(honlapon minden megvan), kérj segítséget. sajnos nekem mostanában nincs időm mindent leírni.

a probléma az hogy iyenkor gyorsan kell cselekedni, mert a madaraknak irtó gyors az anyagcseréjük, egy éhezésbe hamar belehalhatnak.nembeszélve a stresszről meg a sérülésről.

Kedves tőled amit teszel, de beszélj mihamarabb egy tapasztaltabbal.

2018. ápr. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha máskor ilyen történik, csak annyit lehet tenni (amennyiben nem tudod madármentőkhöz juttatni), hogy beteszed egy dobozba, letakarod ronggyal, hogy egy kicsit sötétben legyen, pihenhessen nyugodtan, hátha csak egy enyhébb agyrázkódást szenvedett, ami talán helyrejön...


Ha súlyosabb történt, akkor nem valószínű, hogy megússza némi szédüléssel.


Mindenesetre nem etetni kell ilyenkor. Esetleg pár csepp vizet kézzel a csőrébe cseppenteni jót tehet, de nem valószínű, hogy elfogadja. És fél az embertől, inkább ne is lásson, ezért letakarni és pihentetni... Amint lehet elengedni...

2018. ápr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!