Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek ha a 4éve együtt...

Tóth Annmary kérdése:

Mit tegyek ha a 4éve együtt lévő hullámos papagáj egyike el repült egy véletlen folytán?

Figyelt kérdés
Én igazából arra értettem hogy már elég régen együtt voltak és szegény másik madárt eléggé sajnálom hogy egyedül van mit tegyek?(amúgy a bunkó válaszolóknak :véletlenül repült ki nem mi tehetünk róla elég okos madár
2018. ápr. 10. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nakem a nímfám szökött meg, de meglett. Ajánlották hogy vegyünk rókacsapdát és abba kölest és 3 hét múlva meglett de tél volt és tüdőgyulladást kapott ezért meghalt
2018. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

enged utana a masikat,

az h viszajon kb 0. max figyeld de az h viszarepul a hazba stb.. max varja a tarsat egy kozeli fán

kb 1 hétig szerintem biztos még viszafog jonni a kozelbe,


de van arra is esely h betudod fogni bar ha nem szeretett a kezedre repulni akkor nem sok


sok szerencset és én spec varnak 1-2napot és figyelmnem hatha viszajon, és ha nem sikerul a "befogas", igazabol az h berepul, vagy radszal akkor enged utana

2018. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a megszökött és meg nem talált papagájok 100%-a előbb utóbb elpusztul, így nehogy megfogadd a második válaszoló tanácsát hogy utána engeded a másikat, hiszen akkor őt is halálra ítéled. Próbálkozhatsz megfogni a megszökött madarat, a társát kalitkástul rakd ki a kertbe, a hangjára hátha visszajön a környékre és módodban áll megfogni. Illetve kirakhatsz szórólapokat és meghirdetheted a neten hogyha valaki talál egy ilyen madarat akkor juttassa vissza neked.
2018. ápr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor repült ki? Én már hallottam olyanról, hogy visszament. Nem is egyet.
2018. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tedd ki a ketrecet jol látható, magas helyre a másik madáral, minél előbb. A házi papagájok nem tudnak odakint tájékozódni, félnek, menekülnek. Emiatt valószínűleg már messze jár, de ha mégsem, a másik hívni fogja. Ezért ha ilyesmi történik azonnal cselekedni kell. Ha kint van a ketrec, folyamatosan szemmel kell tartani túl erős napfény, kóbor állatok stb miatt!
2018. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a környéken repked valahol és vissza fog nézni, miután nem talál kaját. Ha kirakod a ketrecét üresen, benne táppal, akkor jó eséllyel bele fog repülni pár napon belül. A lényeg az, hogy fentről is jól látható helyre tedd ki a ketrecet és figyeld, nehogy az legyen, hogy belemegy, te meg nem veszed észre és vissza kirepül.


Azt hiszem a budapesti állatkertben volt egy elszökött papagáj és nagyjából ugyanezt a stratégiát követték az ott dolgozók is. Csak ugye ott nem raktak ki neki ketrecet, hanem végül visszarepült a házába.

2018. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyomtass ki és pakolj ki minden villanykaróra egy "ELVESZETT!"-cédulát a madár képével. Ha szerencsétek van(neked is meg a madárnak is), megfogják az állatvédők.
2018. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jött vissza és sokat próbálkoztunk hirdettük is de nem találták....nem tudjuk hogy vegyünk a másiknak egy újat vagy nem ezen még gondolkozunk
2018. máj. 23. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!