Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hónapja van nálunk egy...

Egy hónapja van nálunk egy közel 5 hónapos hím hullámos papagáj és nem tudom mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Nem õ lenne az elsõ madaram, sôt ô már a 3. hullámosom, de egyszerûen nem tudok vele dûlôre jutni. Mind három madárkának teljesen más volt a szemelyisége, az elsô maga a megtestesûlt kedvesség, nagyon szelíd volt imádott velûnk lenni💚 a második Mr. Hiszti, ô imádott velünk veszekedni szinte sportot ûzött abbol hogy megcsîpjen minket💛, de a kiszoktatásnál nem volt gond sehol, viszont most megrekedtem.

Pepsit (õ a hármaska💙) egy állatkereskedésbôl hoztuk, ott õ volt a legfiatalabb, a kereskedõ azt mondta csak napokat volt ott, nekem egybõl megtetszett, úgy éreztem h neki KELL velünk hazajönnie, de most kicsit el vagyok bizonytalanodva. Az elején egy hétig békén volt hagyva,azt szereti ha kivülrõl beszélünk neki meg ha szól a zene, aztan elkezdtem szoktatni, kézbõl eszik, és az ujjamra is ráül, de az ujjamon ülve nem jön ki, az ajtóból mindig visszaugrik ez ment 2hétig, mikor itt gykn olvastam hogy ha másképp nem megy vegyük ki és reptessük ùgy majd megszokja.

Már 2 ilyen reptetése volt, az elsõ után semmi baj nem volt ugyanúgy jött a kezemre, de a második óta (kb. 2napja volt) viszont óckodik a kezemtõl nem engedi még simogatni se magát.

Na most ekkora bevezetõ után a kérdés az lenne, hogy most mi tévõ legyek??

Hagyjam ôt? Folytassam az ujjra, botra ültetve a kivevést? Ez a reptetés jó ötlet, ha kiveszem magatól repüljön vagy fogjam meg közbe(eddig azt csináltam) kb napi milyen rendszereséggel kéne õt "tréningezni" és mennyi szünetet kéne hagyni?

Tudom ez egy "tapasztalt" (szerü) marád tartotól fura kerdés, de most tényleg megrekedtem, eddig a módszerem bevált, bát lehet hogy csak fiatal éz ezért tanul lassabban, inni is nekünk kellet megtanítani. Van valakinek tapasztalata ilyen koru madárnál? A módszer rossz? Vagy az idõ a kevés?

Minden segítséget szívesen fogadok, elõre köszönöm a válaszokat.



2018. ápr. 14. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Másodjára nem történt valami durvább, az akarata ellenére megtörténő dolog? Szért óckodhat, mert egyszer veszélyforrásnak érezte a kezed.

Türelemmel, nem erőszakosan őt is meg lehet tanítani, szoktatni, ahogy a többieket.

Ők milyen idősek voltak, hogy-hogy már nincsenek itt?

2018. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az elsõt 2003ba kaptam, õ beteg volt így, 2008ba elpusztult, utána lett a második, õ öregségbe ment el 1.5 hónapja.

A reptetés úgy zajlott, hogy kivettem és a kezembõl elrepült a ketrecre, de a tetejérõl nem tudott bemenni és eléggé kétségbe volt esve, ez lehet egy trauma neki ha belegondolok, hogy nem tudott hazamenni. Utána elkezdett vadul repkedbi és mivel folyamatosan az ablakot célozta így inkább elkaptam, nehogy valami baja legyen és odaraktam az ajtóhoz hogy tudja hogyan kéne bejutni legközelebb és onnan beugrott.

2018. ápr. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!