Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kishúgom ide szoktatta a...

A kishúgom ide szoktatta a galambokat és folyamatosan itt ülnek az ablakban, hogy lehet megakadályozni őket?

Figyelt kérdés
Persze bántani nem akarom őket,semmi ilyesmiről nincs szó. Vagy ha nem kapnak enni, leszoknak róla? Már 3. napja nem eteti őket (elvileg) de még mindig jönnek. Panelházban élünk,5. emeleten. Kiderült hogy a húgom(9éves) mostanában eteti mindenféle szotyival meg madárkajával a galambokat,csak kiszórja nekik az ablakpárkányra és jönnek maguktól már. reggel erre kelünk,hogy kopácsolnak meg huhognak a párkányon,és most már tanulni sem lehet lassan,meg semmit sem csinálni,mert végig itt vannak és baromi hangosak is. esküszöm látják h melyik szobában vagyunk,és mindig annál az ablaknál vannak. alapból amúgy nincs bajom a galambokkal,lent az utcán, de most már zavaró,és összesz@rják az ablakot,még jó hogy eddig nem szólt egy szomszéd se.anyukánk már megbeszélte vele hogy nem szabad etetni a galambokat,de hiába nem eteti 3.napja mégis jönnek. valamit ki lehet tenni az ablakpárkányra hogy ne tudjanak leszállni?

2018. ápr. 21. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3 nap az nem elég a leszokáshoz. Ha nem kapnak többet kaját, nem fognak jönni. Személyes tapasztalat. Nincs szükség erőszakra.
2018. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni galambriasztó tüskét, fel kell szerelni a párkányokra.
2018. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ki kell tenni egy ragadozó madár kėpet. Nyomtasd ki, felragasztod kartonta ės kiteszed. Egy se megy oda! Hatásos!
2018. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez még rosszabb is lehet. Gyerekem is ideszoktatta őket, egyszer csak azt vettem észre, hogy a csipesztartó dobozkába fészket raktak reggelre. Na, még mindig jó buli, elnézegetjük... hát mire kikeltette a tojásokat, kirepültek a fiókák, az erkélyt kb. ötvenszer pucoltam ki az ürülékből. A fészket áttettem nagyobb dobozba, de hiába: egyszerűen kitartotta a fenekét és mellékakált. Akkor alá rengeteg újságpapír, 1,5 m2-en állt a guanó.

Következő költéskor jött ám megint. Reggelente határozottan szétszórtam, amit éjjel odahordott, gondolom keresett magának új helyet. Van bőven.

2018. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ki kell nyírni
2018. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Látatlanban is imádom a kishúgodat, kérlek add át neki szeretetteljes üdvözletem! Jó-jó, szárnyas patkányok, de legalább a hugi természetszerető ember lesz, sőt, már az is!

Ja! És takarítsa ő a párkányt és az ablakot!

2018. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Türelmesek leszünk akkor:)


Utolsó! Köszi átadom :D Igazából mi sem undorodunk a galambtól,engem nem is zavarna,ha arra a pár percre idejönnek amíg megeszik a kaját, de nem nagyon mennek el,az a baj és hát hangosak,főleg ha 5-6an vannak és bunyóznak.

Amúgy a tesóm simán eltakarított mindig mindent,mondta hogy hát ö szokta pucolni :D Csak egyszer feltűnt hogy az utóbbi hetekben mindig nálunk tanyáznak aztán bevallotta hogy ő volt.

Szülinapjára(Augusztus) lehet hogy anyuék néznek valami madarat,mert annyira szereti őket. Eredetileg verebeket vagy cinegéket akart etetni azt mondja első nap azok jöttek de a galambok "átvették az uralmat" :DDD

2018. ápr. 21. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!