Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Félnek a hullámos papagájaim....

Félnek a hullámos papagájaim. Aggódom értük, hogyan segíthetek nekik?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem két hullámos papagájt. Mikor a tenyésztőtől elhoztam őket, csipogtak, repdestek. Mióta tegnap hazaértem velük és beengedtem őket a kalitkájukba egy helyben ülnek, nem mozognak, nem esznek, nem isznak, nem csipognak. Ha közelítünk feléjük vagy beszélünk hozzájuk rémülten, némán tátogni kezdenek.


Mit tudnék csinálni, hogy ne féljenek ennyire és hogy könnyebben megszokjanak itt az új helyükön?



2018. ápr. 29. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Idegen a környezet, nem szoktak még hozzá a környezetből jövő ingerekhez. Olyan helyre kell tenni a kalitkát, ahol nem mellettük megy el mindenki, ahol nem zavarnak az árnyékok és a mozgó fényfoltok és nincsen szokatlan zaj. Nyugton kell hagyni őket.
2018. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, így van.Ne közelítsetek hozzájuk, csak kaját, vizet cserélni nekik de azt is óvatosan.Tegyél be nekik főtt tojást, zöldeleséget/nem permetes fűfélék a legjobbak/ amit szedsz az udvaron, kertben, és többféle növény is van benne.Ezt kicsit elterítve tedd eléjük, mint egy szőnyeget.

De amúgy mást ne csinálj velük, közelről senki ne nézegesse, ne piszkálja őket, főleg más állat ne mehessen oda, de gyerek se.

Tenyésztőnél gondolom nagyobb helyen voltak, röpdében, és ott voltak a szüleik, más társaik, többen voltak. Most gondold el, ebből a jól megszokott nagyobb térből, a többi papagáj közül hirtelen meg lettek fogva, és idegen helyre, szűk kalitkába ketten be lettek zárva.

Nincs mit csodálkozni rajta ha így reagálnak!Kicsit az ő szemszögükből nézd a dolgot!

Ha nyugalom veszi őket körül, fokozatosan felbátorodnak majd, de ehhez idő kell.

De ha azt akarod hogy jól érezzék magukat, szűk kalitkába ne tartsd, és naponta rendszeresen szoktasd rá őket arra, hogy kijöhessenek a lakásba röpködni.Megtanulják és visszamennek maguktól a kaja miatt,csak türelem kell hozzá, és sokkal vidámabbak, boldogabbak lesznek, és te is sokkal több örömöt találsz bennük így, mint két elfásult, szomorú kis madárban, akik madarak, de soha nem adatik meg nekik a repülés öröme.

Több mint 30 éves madártartói tapasztalatom van/többféle papagáj, többféle pinty/.

2018. ápr. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. ápr. 29. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!