Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiókák találtam! Mit tegyek?

Fiókák találtam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiókák találtam az út közepén, kóbormacskák között. Fèszket sehol a közelben nem talaltam. A kismadár újszulott , csupasz. Paradicsommal, és annak mágjàval etettem, mivel tele van tápanyagokkal , vitaminokkal, és egy ki fehérjével is. Mit tegyek vele? 15 éves vagyok, emelt biologian, és tisztelem az állatokat. De mégis mi lenne jó neki?

#madár #fióka #állatmentès!
2018. ápr. 29. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Madármentőket hívd felx tartsd melegen, szólj a szüleidnek
2018. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Paradicsommag nem jó neki, rovarok kellenek(ha énekesmadárról van szó, egy kép jó lenne). Állatkereskedésben lehet venni lisztkukacot, ezt megfelelő darabokra szétszedve kaphatja. Itatni külön nem kell, legfeljebb a kukacok közül néhányat etetés előtt márts vízbe. Amíg nem tudsz rovarokhoz jutni, addig összetört főtt tojással is próbálkozhatsz. A héját is törd össze porrá két kanállal, jó Ca forrás.


[link]

[link]

[link]

2018. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hívd fel a Hortobágyi Madárkórházat, ők elmagyarázzák remélem.

0630/535-64-84 (ügyelet)

Tratsd melegen(30-35fok),de ne égesse meg.Pl.petpalackban forróvíz, letakarva ronggyal, mellette a fióka, dobozban, letakarva, csak kapjon levegőt, és ne érintkezzen közvetlenül a palackkal.

Enni lisztkukac a legjobb, a csőr méretének kb.felére vágva adagolva,vitaminos vízbe mártva. Ha először nem akar enni, óvatosan oldalról nyisd ki a csőrét, és add be neki.Utána kérni fogja. Addig etesd, amíg kér. Amíg nem tudsz LISZTkukacot(nem csontkukcacot!!)szerezni, jó elsősegélyként a kemény főttojás, vagy nyers csirkehús.

Melyik megyében vagy?

Sajnos nincs időm itt elmondani, kérlek hívd fel a madárkórházat, vagy ha még kérdésed van, írj. Kálciumpor is fog kelleni, majd abban kell meg vitaminos(állatpatikban érdeklődj)vízben megforgatni a liszkukacokat.

Szorítok a kicsinek.Nagyon kevés ideig bírja hidegben, étlen(1-2óra alatt elpusztul)

2018. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!