Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A libáknak van foga?

A libáknak van foga?

Figyelt kérdés

Valamennyire elhiszem, de találtam olyan fényképet is, ahol a libának mintha fogai lennéének a nyelvén, de szerintem ez Photoshop.

[link]


2018. ápr. 30. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Olyan foga van, mint a krokodilnak
2018. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Kimondott foga nincs, a csőre szélén vannak kisebb recék, amik célja az, hogy a víz kifolyjon a csőréből, de amit eszik, az benne maradjon. Foga a mai madaraknak egynek sincs, csak az Archaeopteryx nevű ősmadárnak volt valamikor.
2018. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét foga nincs, de ezek a recék megvannak rajta. Sőt, ami a csőrén van azok kifejezetten kemények és ha megcsíp fel is sérthetik a bőrt. A nyelvén lévő recék valamivel puhábbak. Egyébként nem csak az a célja hogy a víz kifolyjon, inkább az hogy ahogy legel ezzel "rágja el" a füvet. Ha megnézed őket legelés közben nem csipkedik a füvet mint a tyúk, hanem oldalt elreszelik a csőrükkel. Amíg nem voltak libáim nekem is hihetetlen volt, aztán szépen megtapasztaltam milyen is. :D
2018. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!