Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most nem kedvelhet engem,...

Most nem kedvelhet engem, vagy más lehet az oka, hogy a kis hullámos papagájom csíp és húzódik tőlem?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy én választottam rosszul madarat. Egy kis tengerkék és szürkés feketés szárnyú hullámos papagájom van. Mikor elhoztam, még a nemét sem lehetett pontosan megállapítani, annyira kicsi volt.

Eleinte nagyon csípett. Meg is látszott a kezemen, utána ezzel leállt. Mézes karikát nem használja, salátát nem eszik, a narancsot ki nem állhatja, egyedül a magokat, amit adok neki és vitamint eszi meg. A saláta meg dísz a ketrecben neki.

Szelíd lett egy hét után és megengedte, hogy megsimogassam. Reggel foglalkoztam vele, este megint, napközben pedig ritkán odamentem hozzá, hogy megnézzem, hogy van. Olvastam, hogy teret kell engedni nekik, hogy a harmonikus kapcsolat gazdi-madár közt kialakuljon. Kézhez hozzászokattam két hete és sikerrel, megtanulta a kezem befelé a kis ülőrúdon átlépni. Tegnap azonban megváltozott.

Benyúltam és húzódik, menekül, csíp. Figyeltem a kis arcát és nem tetszett, hogy a pupillája hirtelen be-ki tágulgat neki. Olyan arccal nézett, mint aki támadna.

Kezdek aggódni, hogy talán nem kedvelt meg, mivel alapjában véve nagyon csendes papagáj.

Nem tudom, mi lett vele, ez ma is folytatódott. Egyre erősebben csíp. És menekül. Pedig nem lehet panasza semmire.


Köszönöm a tippeket, válaszokat.



2018. máj. 6. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mennyi idős, lehet jelentősége.

NEM szabad egyedül tartani, ez is okoz viselkedészavarokat!!!

Az is lehet, hogy amíg nem voltál otthon, megijedt valamitől - vagy akár olyankor, amikor otthon voltál, de neked természetes, és ezért nem hozod összefüggésbe a viselkedésváltozással.

2018. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mivel, nem tudták még a nemét sem megállapítani, fiúra tippeltek, de nem volt teljes a megállapítás. Utánaolvastam és februári születésűnek datálom, ugyanis ő volt a legfiatalabb lakó is a madarak közt.

A másik, hogy korábban (gyerekkoromban) voltak papagájaim, egyedüliek. Mindegyikkel nagyon jól meg voltam. Úgyhogy ennek ezt nem nyilvánítanám. Van egy barátném, neki is egyedüli állata van, teljesen megvannak ketten és az állat boldog.

Ez a kis papagáj nagyon csendes, de olyan figyelmes, amilyet még nem láttam semelyik madárnál sem. Mindent megfigyel, tanul. Nagyon ügyesen lehetett tanítanom őt, szívesen fogadott mindent.

Tegnap reggel felkeltem, rohanóban el kellett mennem, családtagom volt vele itthon. Hazaérkeztem és reggel ugye nem simogattam meg. Bár nem gondolnám, hogy ez lenne az.

Azóta kezdett el csípni. Hazajöttem, vitamint, ételt, mindent adtam neki, gyümölcsöt is és egyszerűen csíp.

Most újrapróbálkoztam vele, de akkorát csípett, hogy a körömágybőröm megrepedt. Úgy néz rám, mintha meg tudna elevenen zabálni idegességében.

Arra gyanakszom, idegbeteg lesz. Amikor megvettem is őt, nagyon csendes volt. Végig egy hangja nem volt. Nem is menekült, mikor kifogták nekem. Amíg hoztam haza, csak nézett minket, mi meg őt, hogy mi van vele, teljes csendben volt. Nagyon csendes a természete és figyelmes, okos. Ezért is nem értem ezt a hirtelen változást.

Ma délutántól pedig már nem is csiripel, hangja sincs.

Enni eszik...


Van esetleg tipp, mit tudnék kezdeni?


Megrémülni... nem tudom. Nincs itt semmi olyan, amitől félnie, vagy rémülgetnie kellene. A környezete biztosítva van neki.

2018. máj. 6. 16:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Még valami. Én arra tippelek, egyszerűen nem kedvel. Ahogyan embernél is van, van, hogy valakit nem kedvelünk, szerintem náluk is. Én őt a szépsége alapján választottam. Nagyon szép volt, de akadt volna más olyan madár, ami egyenesen húzódott hozzám és nyitott felém, ő nem. Lehet, itt követtem el a hibát.
2018. máj. 6. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:

A madár nem ember, ha jól bánsz vele, akkor meghálálja! (Én inkább hörcsögös vagyok, és volt jópár nehezen induló kapcsolatom egyes hörikkel, de előbb-utóbb MIND kezes lett:))

Még betegségre tippelek. Az, hogy eszik, jó jel, de ettől függetlenül lehet, hogy mégis beteg. Jó lenne, ha látná madaras állatorvos...

2018. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Megkérdeztem már erről valakit és azt mondta nekem, abban a korban van, mikor feszegeti a határokat, megnézi, mit reagálok arra, amit csinál. Ez lehetséges.

Most már tegnap óta jobb és a csípésére simogatással reagálok, független attól, mekkorát csíp és úgy látom, ez hatékony lesz :)

2018. máj. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!