Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom a lehető leggyors...

Agoston2026 kérdése:

Hogyan tudom a lehető leggyorsabban kézhez szoktatni a hullámos papagájaimat?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve, hogy vettem kettő gyönyörű hullámos papagájt, rengeteget kerestem az interneten, hogy hogyan lehetne kézhez szoktatni. Egy két hétig csináltam azokat amiket írtak, de jele sincs, hogy jobban megbíznának bennem. Az egyik rá-ráül az ujjamra a kalitkán belül, a másik viszont mindent megtesz a kezemmel való találkozás elkerülésére. Mit tegyek?

2018. máj. 10. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam az enyémmel(az előző 2 madarammal is), hogy

1. Megvettem

2. Egy hétig nem bolygattam

3. Napi egyszer kivettem, a kezembe tartottam(nem szorítottam, határozottan tartottam, de azért óvatosan fogtam), közbe simogattam, és mondogattam, hogy: "Szép madár vagyok, szeretlek.... Szép madár vagyok, szeretlek...." azóta ezt mondogatja Alex!

Utána(és ezzel egyetemben egy héttel a megvásárlása után)kiengedtem a szobámba!

Nálam ez vált be:):););)

2018. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom ezt is, de lenne még egy kérdésem. Rá lehet szoktatni őket arra, hogy amikor ürítenie kell, akkor ne helyben tegye, hanem menjen a kalitkába? Mert gyakran reptetem őket, van egy kedvenc helyük a szekrény tetején, és mindig tiszta ürülék amikor megnézem. A padló is szaros sok helyen, és hát nagyon nehezen jön le...
2018. máj. 13. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!