Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Normálisnak mondható vagy...

Normálisnak mondható vagy nézze meg állatorvos?

Figyelt kérdés
2 napja vettünk a párommal egy zöld hullámos papagáj. Egyedül volt a kalitkájában már a kereskedésben is, nem volt valami beszédes. Itthon azt figyeltük meg, hogy iszik is eszik is, hangja semmi, a kalitka alján alszik folyton. Nem túl mozgékony, ha mozog pedig kis esetlennek tűnik. Meg kell még szoknia az új helyet vagy jobb ha orvoshoz visszük? A párom nagyon aggódik, mert nagyon régóta szeretett volna egy ilyen kismadarad, és egyből beleszeretett.

2018. máj. 11. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes elvinni. Én régen vastag ágat helyeztem a kalitkába, azon nagyon szeretett állni. Mennyi idős? Érdemes lenne társat venni neki, ezek hajlamosak a depresszióra. Szegényke hirtelen lett kiragadva a környezetéből.
2018. máj. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van bent neki több ülő alkalmatosság, azokra fel is ül. Mi is gondolkoztunk a társ lehetőségén, mivel tudom, ők eléggé társas lények és belebetegedhetnek az egyedüllétbe. Az én véleményem az volt, hogy várni kell még hogy szokjon és feloldódjon, mivel csak 2 napja, hogy nálunk van. Párom viszont annyira beleszeretett, hogy rohanna vele, csak legyen jobban egyik percről a másikra. :) De ha az orvos megnézi az ártani nem árthat.
2018. máj. 12. 00:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes elvinni, mert a papagájoknál nem normális, ha a földön alszanak. Ez betegségre utalhat sajnos, mert egy egészséges madár maximum enni megy le, de egyébként mindig a rúdon, vagy legalábbis a magasban ül. Szorítok érte, hogy jobban legyen. :)
2018. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha még több stressz éri, talán még rosszabb,márpedig az orvoshozvitel nagyon az. sztem 2 nap kevés. talán érdemes egy hetet várni, ha nem változik semmi, akkor igen.
2018. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mivel elkezdett nagyon remegni felhívtunk egy állatorvos, hogy mi a teendő. Azt mondta adjunk neki mákot mivel olajos mag és az opiát tartalma miatt nagyon jo fájdalomcsillapító neki, mivel azt vettük észre hogy bukdácsol, mintha nem lenne egyensúlya, illetve még azt, hogy főtt tojás sárgáját egy pici tejföllel meg egy csepp mézzel jól pépesítsünk össze és egy kiskanállal etessünk meg vele mert az pótolja az energiáját. Majd hétfőn, ha nem javulna vagy rosszabodik akkor vigyük el. Szerinte lehet egy heveny megbetegedés.
2018. máj. 12. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!