Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Keltetés előtt hogy lehet...

Keltetés előtt hogy lehet megvizsgálni, hogy a tojás megtermékenyített-e vagy sem?

Figyelt kérdés

2018. máj. 16. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Keltetés előtt sehogyan. Legfeljebb úgy ha látod hogy a kakas "jól teljesít", vagyis rendesen pározza a tyúkokat. Amúgy ha elkezded a keltetést, akkor kb félidőben már meglehet állapítani hogy van e benne csirke, lámpával átvilágítod, és ha sötét akkor van benne.
2018. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a harmadik, negyedik naptol már szoktam látni benne az élet jelét de úgy hallottam, hogy látni lehet már a kéltetőbe rakás előtt is, melyik megtermékenyitett
2018. máj. 16. 12:08
 3/4 Egon Noiro ***** válasza:
Van aki azt mondja, hogy meg tudja állapítani, de én még valóban működő módszerről nem hallottam. Sajnos sokan átvilágítják a tojást és ha látnak egy apró pettyet a sárgáján, akkor "szemesnek" kiáltják ki a tojást és beteszik a keltetőbe. De ez nem azt jelenti, hogy fias, csak annyit, hogy a sárgáján látszik egy csírakezdemény, ami elvileg minden egye tojásban van, ha termékeny, ha nem.
2018. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
felettem levőhöz hozzátűzném, ha átvilágítod, és látszik a "szem" akkor (szerintem) fias. találkoztam már nem "szemes" tojással is, ami nekem nem kelt ki.
2023. jan. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!