Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szombaton kaptam egy katalin...

Ágkia Hajdu kérdése:

Szombaton kaptam egy katalin papagájt, de egyáltalán nem szelíd. Fél éves és egyáltalán nem engedi hogy kézbe vegyem simogassam. Egyszerűen csak menekül! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 21. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos abból már kezes madár nem lesz.


2 nap a alatt még a helyet se nagyon szokta meg. Ülj a kalitkája mellett minél többet és beszélj hozzá. Jaaa, és ne akard megfogni! Attól csak jobban megvadul.

2018. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolsz, magától kéne megszelídülnie? Emberek...

Na jó, most megismételhetném az elsőt, de lusta vagyok.

2018. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha össze-vissza fogdosni akarod akkor rossz állatfajt választottál. NEM tapogatásra vannak a papagájok. Szerezz neki egy párt, legyen nagy ketrece amiben tud szépen repülni is, legyen természetes berendezése és ne műanyag vackok, kapjon egészséges neki való kaját, stb és foglalkozz velük sokat ÚGY hogy ne ijedjenek meg, ne legyenek kergetve. Kezdetben csak ülj melléjük enni,stb aztán kézből fürtös kölessel, almával,valamilyen zölddel vagy egyébbel amit szeretnek kínáld őket kézből óvatosan. Nem kell erőszakoskodni.

Aztán majd a türelem szelíd madarakat terem idővel és örülhetsz amikor megtisztelnek a bizalmukkal és rád mennek,stb de tapogatni akkor se kell őket.

2018. máj. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem tíz perc- és nem két nap alatt szelídül meg egy madár! Legalább két hét kell neki, de valamelyikkel nehezebb bírni, azoknak 1-2 hónap is!


Jóllehet, a Katalin papagáj elég kewzes fajta, biztos megszwelídül, csak türelem!

2018. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem segítettetek semit, de tök nyolc.
2018. máj. 24. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez nem volt segítség akkor nem tudom mit vártál?

Hogy fordulj északnak és tapsolj kettőt és akkor majd lehet tapogatni??


A szelid madár bízik az emberben, a szelidítés nem más mint a bizalom elnyerése ami nem 2 nap és nem is 2 perc.

Nem kutya hogy megveszed és simogatható. Egy vadállatról beszélünk(igen az, nem domesztikált).

2018. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ha egyből simizhetőt akarsz vegyél kézzel nevelt kismadarat tenyésztőtől. kicsiként még mindet lehet taperolni, aztán ha megnőnek valamelyik már nem szereti és nem engedi mindig, de a bizalom megmarad.

Egy a lényeg: PÁRBAN és normális helyen.

2018. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!