Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Anyám talált egy kimerült...

Saitama98 kérdése:

Anyám talált egy kimerült Nimfa papagájt, hogy lehetne biztosítani, hogy ne pusztuljon el?

Figyelt kérdés
Adtunk neki vizet, meg kockázott almát, azt is csak utána nézve mertünk, mert bár volt anyámnak régen több papagája, annyira nem értünk hozzájuk. Egy kutyaparkban találta, teljesen ki van merülve, még repülni se tud, valószínűleg sokat menekült. Most alszik az asztal alatt, viszont ha kinyit az állat üzlet megyek kaját venni neki, esetleg kalitkát. Milyen fajta kalitka kéne neki? Meg milyen fajta kaját, illetve magokat lehet neki venni? Előre is köszönjük!

2018. jún. 15. 07:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

A legokosabb, ha ott kérdezel rá, de kajaként feltétlen köleskeveréket vegyetek, mert ez az alaptápláléka (almát nem mindegyik eszik), illetve megfelelö méretü (legalább 70 cm a hosszabbik oldala)kalitka szükséges ahhoz, hogy ne kínzás legyen belöle.

Arra figyelni kell, hogy mindig legyen elötte friss víz meg mag, mert naponta sokszor esznek keveset.

2018. jún. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Melyik megyében?Baranya megyében elveszett egy,a fb-on nagyon keresik.
2018. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp oszd meg közösségi oldalon (azon belül állatos csoportokban is),biztosan nagyon keresik.
2018. jún. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kalitka mindenképpen kellene neki, ki tudja, hogy ha erőre kap, hogy fog viselkedni.


Fürtös kölest nagyon szeretik.

2018. jún. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát nem hiszem, hogy ő baranyából jött volna, ugyanis bécsben élünk, nagy séta lett volna neki. Majd azért kirakom ilyen bécsi csoportokba persze, biztos keresik. De a fő egyenlőre, hogy életben maradjon. :)
2018. jún. 15. 08:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan csökönyös madarak. Csak azt eszik meg, amit megszoktak. Az enyém már vagy 5 éve nálunk van, de sem a szotyit, sem a gyümölcsöket nem hajlandó még megkóstolni sem. Fiókaként a tenyésztőtől nem kapott. A fürtös köles és a mézes karika heteken át lógott érintetlenül a kalitkában mire megkóstolta, azóta szereti. A legbiztosabb a hullámos papagáj eleség, abban nincs szotyi, csak sárga és vörös köles, meg fénymag, azt biztosan megeszi. És feltétlenül legyen előtte víz. Ne ijedj meg, ha most napokig nem látod mozogni, nagy sokk volt ez neki. Mikor a miénket hazahoztuk 3 napig csak ült egyhelyben, akkor ment le inni, ha senki sem volt a szobában, enni talán nem is evett. Egyedül a kutyától nem félt egy percig sem, az volt a tenyésztőnél is, az emberektől rettegett (ott kinn a kertben voltak, napi egyszer ha rájuk nézett valaki). Csökönyösen ragaszkodnak a megszokott dolgokhoz.

Mindenesetre ha kalitkát veszel neki, az óriási befektetés, több 10 ezer a neki jó méretű kalitka. Lehet, tényleg jobb lenne megkeresni a gazdáját. Viszont ha szeretnél papagájt, nimfát 3-4 ezer ft-ért lehet kapni, szóval a kismadár nem egy nagy összeg, és akár 25-30 évig is élhet, az eleség is olcsó, de a kalitka az méregdrága.

2018. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne vidd túlzásba a pénzköltést, szerintem várj a kalitkával. Pár nap alatt kiderül, hogy valóan "kimerült" csupán és nem beteg-e, ez a "még repülni se tud" megjegyzés elgondolkodtató.
2018. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kutyasétálóban találta anyám, akkor még tepdesett, viszont csak azért tudta megfogni mert egy idő után elfáradt, gondolom a kutyák is zaklatták, meg a többi madár is, ezért gondoljuk, hogy ki van merülve, meg persze biztos sokkban is van, a kalitkával várunk nyilván csak megérdeklődtem, ha arra kerül a sor, tudjam milyet vegyek, de már láttam neki valót, megkérdeztem az eladót is. Csak kaját vettem neki, oda raktam neki akkor megnézte de csak onnan. Közben egy elveszett madaras oldallal felvettem a kapcsolatot csak németországi, ausztriait nem találtam. :/
2018. jún. 15. 09:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Ott nincs sima kisállatha nő oldal??Itt Pécsen van legalább 5.Németországi nyilván nem jó.Csak vissza kéne juttatni az otthonába.Könnyen lehet hogy gyermek sír utána,és a papagájnak is úgy lenne jó.
2018. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni hogy kisállatmentö
2018. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!