Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni hogy kiköltsék...

Mit lehet tenni hogy kiköltsék a fiókát?

Figyelt kérdés

Van 1pár törpepapagájom(lovebird).

Néhány hónapja raktam 5 tojást egyet sem keltettek ki,úi tünt ülnek rajta.A tojás rakásától számítva 25 nap múlva feltörtük a tojásokat,de csak a sárgája meg a fehérje volt benne.

Elvettük az ódut,nehogy baja legyen a nősténynek.Most egy nyitott házikójuk van,amibe nem szoktak tojást rakni.

Múltkor szorgalmasan fészket raktak,most is csinálgatták de nem a házukba.Most rakott egy tojást de nem is a fészekbe csak úgy a házba és nem is ül rajta mellette fekszik.


Hogyan vehetnénk rá,hogy kikeltse ?vagy hogy ne rakjanak tojást?


2018. jún. 20. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden tojónál megvan az esély hogy tojik. Ez teljesen normális.

A kalciumot kell pótolni neki és nem szabad adni fészekre hasonlító dolgot, fészekanyagot se túlzottan.

Ha tojik el kell venni és kidobni a tojást. Vagy ha újat tojik akkor összerázva hagyni pár hétig benn majd utána kidobni.



Ami a terméketlen tojásokat illeti. Biztos nem 2 tojó? Vagy nem lehet hogy hibridek? Sajnos nagyon sok a hibrid törpepapesz a szapik miatt, minden hibrid terméketlen.

2018. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom lehet hogy hibridek,ezt hogyan tudom megállapítani?

Szerintem hím és nőstény napi szinten párzanak.


Fészekanyagot nem adtunk nekik hanem egymás mellett van a tengerimalacokat tartó asztal és a papagájokat tartó,és a malacoktól lopkodtak szénát.Most arrébb vittem őket.


A tojást kilökték a házból(a ház a tálcán van alul)visszatettem nekik de újra és újra kilökik.

2018. jún. 20. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Kinézetükből megmondják a szakik hibridek-e, ha gondolod megkérdezhetem neked facebookon ha teszel fel képeket.
2018. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!