Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 4 éves nimfapapagájnak ajtót...

4 éves nimfapapagájnak ajtót csuktunk a fejére? Mit tehetünk érte?

Figyelt kérdés
Amikor bementem a fürdőszobába utánam repült és nem figyeltem hogy az ajtóra szált,háttal az ajtónak meglöktem azt és következő pillanatban már csak azt hallottam hogy "kiabál" a pici.Azt gondoltam a lába lehettet az,még volt rá példa hogy anyukám a lábára csapta az ajtót.Berepült a szobába és amikor a kezemre vettem láttam hogy a lábának semmi baja viszont a feje teteje bevan horzsolva és mivel hogy kicsi nagy ütésnek mondható.Most tud repdesni meg reagál a nevére de nagyon felvan melegedve és inkább becsukva tartja a szemét.Biztosan hejrejön,holnap visszük is állatorvoshoz de addig is mit tehetünk érte.Első dolgom volt hogy vizet adjak neki de elfordította a fejét.
2018. júl. 10. 22:41
 1/5 anonim válasza:
71%

Azonnal ügyeletre vele!!!


Nincs nálatok állatorvosi ügyelet?!


Lehet lázas, agyvérzéses, sürgősen orvoshoz kellene vinni és nem megvárni, hogy még végig szenvedje az éjszakát, mert lehet, hogy holnap már túl késő lesz...!


Talán hideg vizes borogatás a fejére jót tenne, meg nyugalomba helyezés addig is, de én a helyetekben nem várnék holnapig - feltéve, ha szeretem a kedvencemet....

2018. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én értem, hogy jót akarsz, és kb. én is azt tudom csak mondani, amit te, de sajnos nem mindenhol van ügyelet és ahol van sem biztos, hogy ilyen kicsi állattal foglalkoznak, szóval ez a ha szereted dolog nem túl kedves tőled. Kérdező, nálatok nincs valami riasztható állatdoki a közelben? Nem jó jel, ha nem iszik..
2018. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most már nem meleg.Azóta ivott is.Evett is egy keveset,úgy hogy testvérem megrágta neki(ez is azt mutatja hogy szeretjük annyira hogy ne undorodjunk az ilyensmitől) és repdesett is.Nem,nincs ügyelet a közelben,de most már jobban is van.A mellkasomon alszik.Készítettünk neki puha "fészket" hogy ott aludjon,mert bár jobban van félünk hogy a rúdakon esetleg egyensúlyát veszti és ott alszik éjjel.Holnap pedig megyünk vele mindenképpen dokihoz.Egyébként meg agyvérzésnek azért látom kevesebb esélyét mivel úgy látom csak horzsolás van a fején,meg szokása kopogtatni mint egy fakopács és bioszból tanultuk hogy azoknak az agyuk sokkal védetteb és olyan a koponyájuk hogy nem igen kaphatnak agyrázkódást,és hát mivel ő is szokott úgy csinálni remélem hogy ő is ugyanebben a helyzetben van.Persze nem lesz a dolog reménykedésre bízva.Szertjük annyira mimt más a cicáját/kutyusát.Nagyon ragaszkodó és testvérem általa szerette meg a madarakat.Előtte is volt még hullámos papagájunk de azok csak akkor jöttek hozzánk ha épp ettünk,ő viszont énekel nekünk ,beszèl,oda jön ahhol mi vagyunk.Tehát az elsőnek mondom hogy igen is szeretjük,nem lehet nem szeretni.Egy ideig olyan volt a helyzet hogy nem tudtunk rá vigyázni,és addig egyik barátnőm nővérénél volt.Annyira megszerették,hogy kérdezték nem-e agyjuk nekik egészből,nekik is van egy 15 éves kakarikijük,de az annyira nem barátságos.Köszönöm a tanácsokat és gyors visszajelzést!
2018. júl. 11. 00:33
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem kelle gyből a legrosszabbra gondolni! Ha lázas meg nem tudom én milyen komoly sérülése lenne nem repkedne és nem enne, inna! Ha horzsolásos akkor is flemelegszik a teste, az is seb, ha te megütöd magad és kicsit bedagad vagy bepirul aza gyulladástól van az is meleg lesz, ugyan így működik az állatoknál is és a papagájoknál is. Hideg borogatás kell neki, de természeretesen ha féltek vigyétek el megnézetni az a legbiztosabb, pici madár pici szervekkel sosem tudni, én is megnézetném! De nem kell egyből eltemetni és a kérdezőt halálra rémíteni, főleghü.lyeségeket írni.
2018. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azóta teljesen rendbe jött és a fejtollai is nőnek már vissza.Végül csak annyi volt hogy elhorzsolódott s leszedte a tollait.
2018. júl. 22. 02:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!