Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A cicám (majdnem 2 éves...

A cicám (majdnem 2 éves ivartalanított kandúr) nem rég halt meg. Lenne néhány kérdésem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Húgyhólyag gyulladása illetve homokosodása volt. Többször vittük orvoshoz kapott gyógyszert és úgy tűnt rendbe jött. Aztán hirtelen nagyon rosszul lett, alig birt menni. Elvittük orvoshoz katéterezni akarta volna, de annyira gyenge volt, hogy az injekciót se bírta. Katéterezésnél mindig kell altatni?Illetve, van egy másik cicám is. Együtt kerültek ide. Szükség lenne arra, hogy hozzunk egy másikat mellé? Aggódok, hogy nehogy neki is baja legyen a hirtelen egyedül léttől.

2018. aug. 8. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom.Szerintem bódítanak katéterezéshez, máskülönben nem menne,meg humánusabb is.Ha új cicát akarsz,ne most,lehet sok lenne hirtelen a változás.
2018. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Részvétem cicád miatt.

Nekem is egyik cicámmal ez volt, kétszer katéterezték mert nem tudott pisilni.Gyógyszer ilyenkor már késő. Gyógyszer megelőzésre jó csak, methionin tartalmú gyógyszerek jók.

Ha annyira legyengült, akkor eléggé el volt habnyagolva a baja. Ha az ember észreveszi hogy pisilne de nem tud, AZONNAL vinni kel, de nem mindegy hogy hová! Csak olyan helyre, ahol jól értenek kisállatokhoz, jól felszerelt állatorvosi rendelő van.A katéterezést bódításban csinálták, amit még legyengülten is meg lehet csinálni, ha az állat megmentése a cél.

Viszont az etetés tőled függ, hogy újra ne legyen hólyagköves.

Én az első katéterezés után a Hills gyógytápot adtam neki, mert tápon kívül semmit nem evett meg.Ennek ellenére megint hólyagköves lett.

Ekkor adott egy orvos methionint, meg mondta hogy C vitamint adjak neki néha.

Innentől azt csináltam, hogy száraztápot keveset kapott, és elkezdtem rászokatni a húsokra.Nyers és főtt baromfihúsra.Eleinte több táp mellé, majd mikor már ette a húst pár hét múlva, tápot keveset kapott, néha.És rendes tápot, nem sterilt.Néha kis C vitamin, methionin, heti 1-2-szer.2 éves volt a 2.katéterezéskor, innentől hogy húst evett, soha többet nem volt hólyagköve, és hogy tápot néha kapott.15 évesen halt meg a télen, más bajtól.

De van még több ivartalanított fiú cicám is, lány is.De ez főleg fiúkra veszélyes, de azért nem olyan gyakori probléma.A fiúk között van most 2 fiú 16 éves, egy 15 éves, de a legtöbb már 10 év körül van, és soha nem volt egyiknek sem hólyagkövessége.

Őket már tapasztalatból hússal etetem, amúgy is a macska ragadozó, húsevő állat.Tápot csak kiegészítésképpen kapnak, meg ritkán jó fajta konzervet, de egyik sem ivartalanítottnak való.

Meggyőződésem, hogy a száraztápok okozzák a köveket, homokot, még azok is, amik steril tápok.

Összetételük, és az hogy tápra rengeteget kéne inniuk, ha nem isznak eleget, nem pisilnek eleget, felgyűlik az amúgy kimosódó homok.Szerencsére soha nincs már ilyen gondom.

Nyugodtan hozzál másik cicát, az egyedül maradtnak eltereli a figyelmét a hiányról, és minél előbb, minél fiatalabb korban szokjanak össze.

2018. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor először észrevettük, hogy nehezen pisil elvittük a helyi állatorvoshoz. Mondtuk neki, hogy volt, hogy az slmon kívül pisilt és látszódott rajta hogy véres/zavaros. Ő lényegében hülyének nézett minket, hogy miből gondoljuk, hogy véres? Akkor adott neki antibiotikumot. Utána jobban lett, majd újra visszaesett. Újra elvittük. Akkor se ultrahangozta meg, pedig ahogy utána olvastam máshol az lenne az első ha ilyen gyanú van. Szerencsétlennek adott vízhajtót, mert hogy szerinte semmi baja. Na attól szerencsétlen csak teljesen kiszáradt. Elvittük másnap újra hozzá és ultrahangnál azt állapította meg, hogy a veséjével van gond. Ezután felvittük az állatkórházba. Kapott infúziót és gyógyszert. Valamennyire javult de nem teljesen ezért kértünk még gyógyszert számára. Úgy tűnt teljesen megjavult. Életvidám volt, igaz kinn az udvaron (néha egy fél órára ki szoktuk vinni őket) már nem olyan volt mint régen. És szombat délutánra már újra csak erőlködött. Vasárnap elvittük egy helyi orvoshoz. Kapott injekciót és gyógyszert. Egész nap nagyon szaporán vette a levegőt. Reggelre meg szinte teljesen lelassult. Elvittük az állatkórházba, de ugye nem bírta az altatást. De az vigasztal engem, hogy legalább nem szenvedett tovább.
2018. aug. 8. 10:45
 4/13 A kérdező kommentje:
Az új cicáról, van esély arra, hogy a nagy nem fogadná el és bántaná, vagy valami?
2018. aug. 8. 10:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Van esély rá, hogy nem fognak kijönni. A lényeg, hogy az összeszoktatásra időt kell szánni, heteket is akár. Nem szabad őket csak úgy összeengedni
2018. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szia, szerintem ne vigyél mellé másikat! Nekem is a napokba kelt át a szivárványhídon a gyönyörű 2 és fél éves cicukám! :( neki lelki eredetből jött a struvit kristályosodása, amikor a testvérét 1 évre rá hoztuk... hol elvoltak hol nem.. kijött a probléma és onnantól sokáig elő se jött a baj, aztán közbe terhes lettem és ez is baj volt neki, újra kezdte, mert a testvére bújósabb volt, és szerencsétlen fèltékenykedett, hiába babusgattam többet 😞 mielőtt megszültem előtte 3 héttel sokszorozódott nála ez a nem tudok pisilni dolog, hetente kaptuk az antibiotikumot, majd a szülés után meg sajnos szintén folytatta, hiába a gyógytáp stb, mindent kihányt a végére, ezek után nem akartam feladni a reményt elvittem több helyre, de sajnos mindegyik állatorvos ezt javasolta, hogy át kell segíteni, mert nagy baj ha a gyógytápok nem maradnak meg benne ☹ csináltak egy vizsgálatot ahol kiderült, hogy az egyik veséje ép, de az is 20%-ban, így mivel szenvedett el kellett engedjem ☹ a testvére kereste 1 hétig, aztán felszabadult lett! Nem tudom milyen fajta cicusod van, az enyém perzsa
2018. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy így jártál. Csak egy sima házi macska, de annyira rossz hallani ahogy egész nap nyávog és éjjel is elkezd magában rohangálni és közben nyávog és várja, hogy jöjjön a másik is. Az a baj, hogy ő nem volt sose az a nagy játszós, a másik ha csak meglátta a játékát ahol lóbálom neki egyből ugrott rá és ő csak nézi, csinálhatok vele akarmit. Az elmúlt pár napban sokkal többször kér enni. Én próbálom ugyan azt a mennyiséget adni neki, de ugye töbszörre.A másikhoz képest így is kicsit dagadtabb és nem szeretném, hogy neki meg az elhízás miatt legyen valami problémája, ezért is szeretném megpróbálni, hogy kapjon egy új pajtit.
2018. aug. 9. 16:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha nem jó orvoshoz viszitek, aki félrekezeli és nem ismeri fel a bajt, persze hogy ez lesz!Képzeld el magadat, hogy tele vagy vizelettel, érzed hogy rettentően kell pisilni, de hiába erőlködsz, nem tudsz pisilni, miközben feszít, fáj, majd megőrülsz, és egy idő után szétreped a húgyhólyagod, és az orvosok antibiotikummal kúrálgatnak, mert fogalmuk sincs, hogy a vizeleted elállt, mert kő elzárja!

Azonnal az első jelre vinni kell jó rendelőbe!Nincs idő kezelgetni, gyógyszerezni.

Én nem tudom, itt nálunk bármelyik állatorvos azonnal érzéstelenítésben, bódításban katéterezi, kijön a sok kő, homok, majd utána antibiotikum, methionin, gyógytáp. És te is tehetsz érte, hogy a száraztáp csak néha legyen neki, hússal eteted, akkor nem jár így.

2018. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért ne vegyen mellé másikat? Mikor egy állatnak az a jó, ha a saját fajtársaival él?

Képzeld el magadat, ember nem lenne körülötted soha, csak állat. A cicák együtt tudnak összebújni, egymást mosdatni, együtt futkározni, stb. Ezt az ember nem pótolja nekik.Érdekesebbek is, nézni őket, ahogy bírkóznak, játszanak.Összeszoknak, idő és türelem kérdése, meg ha te természetesnek veszed a dolgot, ők is.

Nekem 11 cicám van, egyesével kóborként kerültek a csapatba, sosem volt gond, csak jó módszer kell.

2018. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem csak száraz tápot kapott. Mindig mikor olyan ételt csináltunk kaptak húst bőven, néha tasakos tápot is kaptak.

Itt, ahogy mondtam az orvos lényegében hülyének nézett minket mikor először elvittük. Az állatkórházban először csak infúziót adtak es gyógyszert neki. Javult az állapota de nem teljesen lett jól. Megbeszéltünk az ottani kezelőorvosával, hogy esetleg kapjon-e még gyógyszert vagy vigyük esetleg vissza. A gyógyszer segített de ugye hírtelen rosszul lett egyik pillanatról a másikra. Lehet ha adunk neki gyógyszert és megerősödik és csak azután visszük el még itt lenne.

2018. aug. 10. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!