Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meddig él egy papagáj? Egy...

Meddig él egy papagáj? Egy törpenyuszi és egy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Tudom rajta van a neten,de tapasztalatok érdekelnek.

Hullámos és törpepapagáj.

(Nekem van 2 hullámos és 2 törpe is és 3 t.malac és 2vtörpenyuszi is)


2018. szept. 17. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A neten is tapasztalatok vannak.


Egyébként meg sok mindentől függ, mit kapnak enni, viszed-e dokihoz ha baj van stb...



De hogy a kérdésre is válaszoljak:

Hullámos papagáj: 6-8 év

Nyuszi: 8-10 év, táplálástóp függ. Például Németországban általánosak a 12-13 éves nyuszik, de ők csak és kizárólag gyógynövényeket és szénát kapnak. Pelletált tápot nem.

Tengerimalac: 6-7 év

2018. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A madarak hullámos magkeveréket kapnak néha fürtös kölest és ugye vizet állandóan.A malacok magokat mivel a tápot nem eszik csak a magot és szénát.A nyuszik nyúltápot és szénát kapnak és persze ők is vizet.

Általában viszem dokihoz,de nem rohanok kis semmiséggel.Csak ha tényleg láttom,hogy nincs rendben.

2018. szept. 17. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy az állatok addig titkolják hogy betegek amíg csak tudják. Így sajnos a 'kis semmiség' is lehet jele hatalmas bajnak.

A papagájoknak adj néha tyúkhúrt, főtt tojásfehérjét is, nagyon szeretik és kell is nekik a vitamin. (Lehet még reszelt sárgarépát, kis salátát is, almát..)

2018. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig csak nimfám és hullámosom volt a papagájok közül, de a tapasztalataimat megosztom: A hullámosok kb. 10 évig élnek, míg a nimfák 20, néha azonban 30 évig is. Nekwem nem volt nyulam, se tengerimalacom, csak a szomszédnak; de azt tudom, hogy 8 évig élt mindegyik nyuszija vagy tengije. Tehát ezt tudom.



Nekem jelenleg 2 hullámospapagájom, 1 nimfapapagájom, 2 szakállas agámám, 1 vadászgörényem és egy jópár szivárványos guppy-halam van.

2018. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a hullámosaim 12 évesek múltak mikor elpusztultak. Most van egy nimfám, aki lassan betölti a 15. életévét és úgy tudom akár 30 évet is megélheti a nimfa. Tudok 32 éves nimfáról is, tt Magyarországon. A hullámosok akár a 15. életévüket is megélhetik ha jó a genetikájuk és jól vannak tartva. :) Tengerimalacaim is voltak, de mivel kijött az alergiám rájuk sajnos el kellett őket ajándékoznim kb. 3 évesek voltak vagy 2 nem tudom már, szóval róluk sokat nem tudok, kevés atapasztalatom, de voltak nekik kicsinyik is, imádtam őket, de az alergiám kegyetlen volt :(
2018. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!