Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jó ötlet egy fiú és egy lány...

Jó ötlet egy fiú és egy lány hullámos papagájt együtt tartani, vagy problémás (pl. Szaporodási ösztön)? Két külön ketrec jó, vagy egybe kell őket rakni?

Figyelt kérdés
A fiú már meg van pár éve.

2018. szept. 25. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elején karantén az új madárnak, aztán mehetnek egybe. A tojásokat ki lehet venni tőlük mikor "idő van" így nem lesz felesleges szaporulat, illetve ilyenkor figyelni kell a megfelelő kalciumpótlásra. Igazából ennyi, semmi baj nem lenne belőle, nekem is voltak párban.
2018. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
igen
2018. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, hozzátenném, nálam nem volt tojás a hullámosoknál, csak a pintyeknél. Úgy hallottam, hullámoséknál az ösztönöz tojásrakásra, ha minél többen vannak. Előfordul, hogy kettesben neki sem állnak.
2018. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rakhatod őket 1ketrecbe, a fiókák megelőzhetők. :)
2018. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hullámos papagáj "irígységből" kezd el tényleg szaporodni. Korábbi hozzászóló is írta, hogy tömeg kell.

Legalább 3 madár.

Nálunk amíg 2en voltak nem volt tojás.


Vettünk egy 3.-at utána nekikezdtek.

Betettünk fészket is.

Szég lassan felgyűltek a madarak.


Ha nem ismerik egymást a madarak, akkor az elején lehet verni fogják egymást. Nálunk a nőstény verte a 2 hímet. De két hím békésen megvan egymás mellett, stresszmentesen, hosszú évekig. A nőstény viszont....


Ha viszont tényleg életképes lehet a tojás, akkor megelőző napokban furcsa pózokban, egymás hátán fogod látni őket, miközben fura hangokat adnak ki. Feltünő lesz. E nélkül, csak tojásrakó ösztöny van, de nem termékeny.

2018. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!