Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mire jó egy galamb? Miért...

Mire jó egy galamb? Miért érdemes tartani vagy mire használják?

Figyelt kérdés

2018. szept. 29. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak úgynevezett hús galambok. Finom levest lehet csinálni belőlük.

Vannak postagalambok, őket erre használják.

2018. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha így teszed fel a kérdést, nehéz elmagyarázni.

A galambba "beleszeret" az ember.

Nem úgy jön, hogy mire jó, és tartok.

Kivétel a húsgalamb.Azt a húsáért tartják.

A többi galambot repülése miatt. Röptetik, versenyeztetik. Viszik kiállításra a szebb egyedeket. Tenyésztik, eladják.

Eddig azt soroltam fel, akik a haszna miatt tartják.

De van aki a fentieket nem csinálja velük.Egyszerűen csak tartja, mert imádja őket.Mint mondjuk a kutyát ahogy tartja, nem a hasznáért.

Jó nézni, ahogy repülnek, köröznek az udvar fölött és landolnak a tetőn.Jó nézni, mert olyan kecsesek, szépek. Jó nézni, ahogy esznek, ahogy totyognak, ahogy ülnek a tojáson, ahogy váltják egymást a szülők a tojáson, ahogy etetik a fiókákat, ahogy védik őket.Jó nézni, ahogy felnő a kisgalamb, egyedül kezd enni, majd totyog a tetőn, végül felrepül a többivel.Jó nézni ahogy élik a kis családi életüket, például a már pár hete kirepült kisgalambok napokig sehova nem repülnek, amikor a legújabb kicsi, aki 4-5 hetes kijön a tetőre.Ott vannak vele, de nem repülnek egyáltalán, mert a kicsi velük menne és eltévedne.Majd ha úgy érzik, ő is tud már repülni.

Jó nézni, ahogy jönnek haza.Az enyémek postagalambok.Van köztük teljes szelíd is, aki az udvaron repül a fejemre, kézből eszik.

Én csak ezért tartom őket.

Véletlen lett galambom, és beléjük habarodtam.Imádom őket.Más állataim is vannak, kutyák, macskák, lovak, stb.

2018. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevesek még postagalambnak, hobbiként.

Egyébként tenyésztenek, (szépség)kiállításra járnak velük. Pont, mintahogy vannak a kutya- és macskakiállítások.

És vannak, akik "galambhízlalással" foglalkoznak: éttermek, egyéb helyek keresik a galambhúst alapanyagnak. A galamb húsa, jellegzetes íze és magas fehérjetartalma miatt kelendő a piacon.

----------------------


"A szervezett galambtenyésztés az 1800-as években kezdődött és hosszú út vezetett a szirti galambtól, a galambok közös ősétől a mai fajták kitenyésztéséig. Hazánkban az első szervezet 1882-ben alakult meg, Magyar Galambtenyésztők Országos Egyesülete névvel. Azóta több mint 10000 tagja van és megközelítőleg 2 millió regisztrált galambot tartanak nyilván.


Galambhús, postagalamb

Haszongalamb tenyésztésben élenjárók vagyunk a világban, mert még ma is kevés helyen foglalkoznak nagy mennyiségű galambhús előállításával. De nem csak ez az, amiért szeretjük a galambot, hanem a hírszolgálatban végzett munkálatosságáért is. A postagalambsport pedig külön említést érdemel, hiszen a Magyar Postagalamb Sportszövetség már nem egy világbajnoki címet tudhat magáénak."

2018. szept. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ma 10:10 teljesen jól leírta. Nekem a nagyapám foglalkozott nagyon komolyan galambtenyésztéssel, pont ezeket mondta/láttam tőle, mikor galambászott.
2018. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

2-es vagyok újra:Akit véletlen "megfertőz" a galambtartás, az lesz az igazi galambtartó.Az hobbyból, szeretetből tartja.

Mióta nekem is vannak, azóta kerültem kapcsolatba megszállott galambászokkal.Már én is ilyen lettem.De nem bánom.Azt bánom, hogy hamarabb nem jöttem rá, milyen öröm nekem őket tartani. És féltés is, aggódás, el ne vesszenek, valami ne érje őket.

Aki elhatározásból tartja őket, vagy megunja, vagy csak a haszna miatt tartja általában.

2018. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeretetből ahogy előttem írta szépen a válaszoló.

Valamint szelektíven van amit fogyasztunk is mert muszáj de csak kicsi korában. Nagyot soha nem. Negyvennégy éve galambok között élek. Tulajdonképpen beleszülettem nagyapámtól és ezt viszem is tovább bármibe is kerüljön.

Nem is tudnék nélkülük élni.

2019. máj. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!