Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kellő foglalkozás mellett...

Kellő foglalkozás mellett mennyi idő alatt szelídülnek a nimfapapagájok? És a hullámosok?

Figyelt kérdés
Vettem mindegyikből, egy zöld és egy sárga hullámospapagájt, valamint egy fehér és egy vadas nimfapapagájt. Mind a négy madaram hím. Nagyon szép példányok.

2018. szept. 29. 13:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 2-3 napig ne nagyon bolygassuk őket; és én elsősorban a NIMFÁK szelídülésének időtartamára lennék kíváncsi.
2018. szept. 29. 13:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt is tudom, hogy van a szelídítés módszere. Először a kezünkkel tenyérrel lefelé nyúljunk be a helyükre, ha már ettől nem fél, akkor a markunkba szórt eleséggel... ha már csipeget a markunkból, nyitva lehet hagyni a kalitkaajtót... Onnan tudom, hogy volt már sok madárkám. ;)
2018. szept. 29. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
A benyúlkálás nem ajánlott, mivel a kalitka biztonságot nyújt nekik, így csak megijeszted. Kiengedésnél kell próbálkozni a kedvenc eledelükkel a kezedben. A szelidítés ideje madárfüggő, ami a nimfáknál 3-4 hónap is lehet. A hullámosok előbb szelidülnek. Ha fiatalok a madarak, könnyű dolgod lesz mind a néggyel.
2018. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Ha sokat nyulkálsz be akkor olyan 2 honap legalábbis nállam igy volt viszont egyedül van
2018. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most meg a legtöbb helyen azt olvastam, hogy mindig próbálni kell kézből etetni őket. Naponta többször! Keerülni kell a hirtelen mozdulatokat, mert halálra ijednek és megcsíphetnek a madarak! Hát Én mindent lassan is végzek, NEM kapkodok! Amikor a kalitkájuk előtt pakolászok a szobámba, akkor se hadonászok gyors tempóba!


A hullámosok már párszor ettek a kezemből! de vártok még, szelídítgetem őket tovább, a nimfák is enni fognak a kezemből, ha a hullámos papagájoktól látják. Magyarul a másik kettő madártól eltanulják. Ugyanis ezáltal rájönnek, hogy nem fogom megenni ebédre őket, hanem tőlem az ennivalót kapják!

2018. okt. 2. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Kint kell próbálni, mikor kiengeded őket repkedni a szobában. Máskülönben rontassz a helyzeten és lassabban szelidülnek, mert benyúlkász a számukra biztonságot jelentő "otthonukba".
2018. okt. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 évig volt hullámos papagájunk, de az első 3 sose evett kézből. Őket nem lehetett megszelidìteni. Csak a fiókáikat.
2018. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na már egyre szelídebbek a nimfáim, tehát Kokó(sárgafejű fehér)és Szotyi(vadas). A hullámospapagájokat megvette tőlem egy tenyésztő(nem szaporító, papírja is van róla). nem akartam odaadni a hulikat, nehogy stresszeljük őket; de addig könyörgött a koma(ismerősöm, jóba vagyok vele régóta), míg kénytelen voltam a két hulimat odaadni neki! De nem baj, azt mondta, jó helye lesz nekik meg minden!



Örülök a nimfáimnak--mint majom a farkának--a kezdetektől fogva(mióta idekerültek). Még két hónapot várok, etetgetem őket kézből magokkal, Kokó előbb érdeklődött a magok felől; míg Szotyi, a vadas papagáj egy hétre rá kezdte el a kézből való csipegetést. Még eléggé óvatosak, óvatosan és minden egyes mag után megállva eszegetnek a markomból, de idővel minden jobb lesz.


Általában két-három hónap után lesznek teljesen szelídek; ezt onnan tudom, hogy van 5 db nimfatartó ismerősöm, akik iskolás koruk óta tartanak nimfapapagáj(oka)t, de már 60 pluszosok, van köztük férfi is, nő is.

2018. okt. 22. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!