Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambokat hogyan lehet...

Galambokat hogyan lehet védeni a ragadozó madaraktól?

Figyelt kérdés

Tavasz óta van pár postagalambom, nagyon megszerettem őket.Eddig egész nap ki-bejártak a helyükről. De tegnap történt, hogy a tetőnkön ültek, és hirtelen hátulról lecsapott rájuk egy ragadozó madár. Pont ott voltunk a férjemmel, pár méterre.A galambok szétrebbentek, elrepültek, viszont pont ekkor totyogott a tetőn 1.nap 3 kijövő fióka, akikből 2 elrepült, 1 ijedtében a földre esett.Még sosem repültek, 5 hetesek.Ha nem vagyunk ott, biztos elkapja.Ez délelőtt volt.

Délutánra visszajött mindegyik, 1 fióka beült ismerős galambászhoz, ő hozta este haza.

Még most is a hatása alatt vagyok.Nagyon féltem őket,a hímet 3 hetes korától én neveltem fel, teljesen szelíd, udvaron jön a fejemre, kézből eszik, de csak nekem áll meg.

Most nem tudom mit csináljak, nem merem őket kiengedni.

Minden tanácsot, ötletet szívesen fogadnék gyakorlott galamtartóktól, mikor engedjem ki őket és hogyan, mivel lehetne védeni őket, stb. Attól tartok, vissza fog járni a ragadozó, nem tudom milyen fajta volt,olyan gyorsan történt.

Ti mikor, hányszor, mennyi időre engeditek ki repülni a galamjaitokat?Fordult elő ilyen nálatok?Hogy tudtok védekezni ellene?

Városban lakom, udvaron kutyák. Amúgy feltűnt, hogy van 4 vadgalamb az udvarunkon pár éve, és szombat óta nem látom őket.

Köszönöm a segítséget.



2018. okt. 1. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Dróthálóból "kifutót", kerítést csinálhatsz nekik.

De ha a posta galambot bezárod, és nem fog tudni repülni, úgy fogja magát érezni, mintha a te lábaidat vágná le valaki!

Minden galambnak (madárnak) lételeme a repülés, ha már bármilyen, bármekkora ketrecbe, kalitkába zárod, attól kezdve ő már nem lesz boldog!


Inkább szóljatok a vadász-társaságnak, hogy van egy ilyen madár, meglehet, hogy valahonnét elszökött... valamit csináljanak vele, nem csak a ti galambjaitok fogja sorra venni, jobb mielőbb őt is védett helyre vinni. Erre vannak a vadőrök!

2018. okt. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg héja lehetett, vagy karvaly, ha a helyben ülő madarakra támadt, s nem röptében csapott rájuk.

Sajnos én azt tapasztaltam, hogy nem lehet a ragadozó madarak okozta veszteséget 100%-ban kivédeni, Ha többet vagytok az udvaron, több a mozgás, kutya van stb. az talán ér valamit, de épp most szombaton tőlem kb. 15 méterre szorított le a földre egy kis hím karvaly egy verebet, el is vitte. Nem zavarta egyáltalán, hogy ott állok.

Az is baj, hogy ha a ragadozó rájön, hogy pl. nálatok mindig ülnek a galambok a tetőn, oda fog szokni.

A legtöbb ragadozó madarunk védett, és természetes táplálékuk a galamb... tudom, hogy ez nem vigasztal téged, aki a szeretett madaraidat félted, de tényleg nincs olyan módszer, ami 100%-os védelmet nyújtana. Vadász sem fogja kilőni, részben mert lakott területen tilos, részben, mert védett madarak.

Csak azt tudom javasolni, hogy legyetek többet az udvaron, főleg, mikor repíted a madarakat, és főleg, ha a fiatalok is kinn vannak. Más ötletem sajnos nincs.

Hallottam olyat, hogy hosszú szalagokat kötnek a dúchoz, vagy pedig farost lemezből nagyobb ragadozó sziluettjét vágják ki, és kirakják a tetőre, vagy pózna tetejére, de személyes tapasztalatom ezzel nincs, esetleg meg lehet próbálni (a szalagos módszer szerintem nem működne, de talán ha egy nagyobb ragadozó sziluettjét látják, nem mernek odarepülni.)

2018. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2-es által javasolt "nagyobb ragadozó sziluettje" láttán a saját galambok is elrepülnek, az életben haza nem mennek addig, amíg az ott van!!!
2018. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző: igazad van, hogy a galambok is megijedhetnek, de nyilván nem úgy gondoltam, hogy kiengeded a madarakat, aztán kiraksz egy ragadozó madár sziluettet...

Ha pár napig látnák bentről, hozzászoknának.

Szerintem pont ez a baj, hogy a többi madár is hamar hozzászokna, és csak egy-két napig lenne távoltartó ereje a formának.

A testvéremék vettek egy műbaglyot a városi galambok elriasztására, pár nap után konkrétan ráültek a műbagolyra, úgy megszokták.

De mondtam, hogy nincs arról személyes tapasztalatom, hogy a ragadozókon hogy működne.

2018. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!