Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehetnék jóba a zebrapi...

Hogyan lehetnék jóba a zebrapintyeimmel?

Figyelt kérdés
Áprilisban vettem 2 zebrapintyet(tojót és egy hímet). De ők mintha félnének tőlem.Ha pl. ott vagyok és nézem őket,akkor persze nem ijednek meg tőlem,de ha szedem ki a ketrecből az itatót,fürdőt (hogy adjak nekik friss vizet) akkor össze-vissza repkednek a ketrecben.Nem értem miért nem szeretnek, mindig friss zöldségekkel lepem meg őket(tyúkhúr,pásztortáska stb.) Illetve más dolgokkal is szoktam nekik kedveskedni (Széna,újságpapírdarabkák) a fészekbe,meg gyakran kiszoktam őket vinni a kertbe.Csak akkor bírom őket megsimogatni,ha alszanak,de akkor meg nem akarom,mert akkor megzavarom az alvásukat.Van még arra esély,hogy megszelídítsem őket vagy,nem?Vagy csak a zebrapintyek ilyen keményfejűek?

#madár #tyúkhúr #keményfejűek
2018. okt. 11. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Először is: mutatkozzál be illedelmesen zebráéknak! Aztán kérdezd meg, hogy tegezheted-e a pintyeket! Ha ezen is túl vagy, vidd el az erdőbe kirándulni a madarakat. Így már biztos nagy lesz a barátság!!! 😃 Valahogy így...
2018. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Nekem anno az használt, hogy kézben nyújtottam be a magvakat nekik. Egy idő után megszokták, és még gépezés közben is rámültek (akkor repültek el, amikor játék közben találatot kaptam valamelyik ellenségtől és káromkodtam mint a kocsisok :DDDDDDDDDDDDD)

Hosszú idő kell hozzá, tény - de lehetséges!!!

2018. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kis madarak számára te egy hatalmas gólem vagy, aki ijesztgeti őket, nem is látnak teljes nagyságodban, nekik ez olyan, mintha egy tízemeletes ház közelítene feléjük. Az egyetlen, amit el lehet érni az, ha szabadon repkedhetnek és te lassan mozognál, akkor ezt talán megszoknák egy idő után. Szeretni, ez számukra ismeretlen.
2018. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2018. okt. 11. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!