Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek? (Bővebben lent)

Mit tegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy zebrapintypárom(tojó,hím). Júniusban tojt tojást a tojó,július közepére kb.ki is keltek.1 záptojás volt,tehát 5 fióka kikelt.Szépen növekedtek,meg minden csak 1 elpusztul.Utána volt egy olyan fióka aki eszméletlen volt,mindig ki esett a fészekből,mert kb. 1 nap 100-ször kellett vissza a fészekbe raknom.Tehát 3 maradt,akiket külön választottam egy külön ketrecbe,mert a szülők már zavarták.Ezek után a legszelídebbik a legszebb tollazatú kismadár is elpusztult.(Mind a 3 kismadarat a kertben elástam )Tehát 2 kismadár maradt,akik már elég nagyok.De nem merem őket eladni,mert félek,hogy elpusztulnak,és akik megvették engem fognak hibáztatni.Ezek után rájöttem,hogy a szülők valószínű testvérek,és ezért van ennyi áldozat.Viszont a szülők tojnak és tojnak,(általában megeszik a tojásokat),de most olyan időszak jött rájuk,hogy nem esznek meg egyet sem.Nem szeretném,ha ezek is kikelnének,és ezek is elpusztulnának.Mi tévő legyek?

2018. okt. 13. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Vedd ki a tojásokat.

Szoktál fehérjét adni nekik?

2018. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tojás evés vitamin vagy mész hiányra utal. A tojásokat vedd ki, vagy ráz össze, hogy ne legyen több fióka. És kérlek ne szaporíts, ha nem értessz hozzá, mert ez lesz a vége...
2018. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szoktam fehérjét adni nekik.És én nem szerettem volna őket szaporítani,mert régebben is voltak zebrapintyeim és azok egy tojást sem tojtak soha.Köszönöm a válaszokat akkor holnap kiszedem a tojásokat.
2018. okt. 13. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:

A tojást azért eszik-a tojó eszi meg, mert nem kap kálciumot. Kálcium port kell adni, másképp nem tud héjat képezni a tojásnak, és elpusztul, nem tudja kitojni. Most a tojáshéjból elegendő kálcium jutott a szervezetébe, azért kotlik.

Ki kell venni az odút, vagy műtojásokat betenni.

Kálciumport porrátört egyszerű kálciumtablettából(nem pezsgőtab.!) lehet nyerni-ne legyen benne egyéb anyag-és rászórni a lágyeleségre heti 1x,2x.

2018. okt. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!