Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyire normális dolog 12...

Mennyire normális dolog 12 madarat tartani egy háztartásban?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek van 12 madara, van köztük hullámos és nimfa papagáj. Egy szobában élnek vele, van egy águk amin néha vannak, és szabadon repkednek, vagyis mindenhova odacsinálnak.

Én kicsit soknak tartok már ennyi állatot szabadon egy szobában, mert nagyon higiéniátlan, és 12 madár borzasztóan zajos tud lenni.


2018. okt. 16. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem higiénikus? A madarak nem szagosak, az ürülékük sem. Amit pottyintanak, csak feltörlöd egy zsepivel és kész.

Ha akar, az ismerősöd 300 madarat tart szabadon, az ő lakása, az ő szabályai.

Amennyiben minden madárra van ideje, tisztán vannak tartva és rendesen ellátva, én semmi kivetnivalót nem látok ennyi madár tartásában.

2018. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ez már egyáltalán nem higiénikus...
2018. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ő dolga!
2018. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, ha takarít utánuk, rendesen ellátja őket, és elég nagy a szoba nekik, akkor nem lehet ellene kifogásod. Az ő lakása, az ő dolga.

Ha téged zavar, akkor kérd meg, hogy zárja be azt a szobát, amíg nála vagy.

2018. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem látogatod meg ismerősöd, nem zavarnak madarai.

Úgye, nem gondolod komolyan, hogy neki is a te normáid szerint kell élnie?

Igaz, 12 madár borzasztóan zajos tud lenni, de talán annyira nem, minzha teljes hangerővel bömbölne a rádióból a nem értett, angol nyelvű rap.

Ha rendesen vannak gondozva és ellátva, takarítva utánnuk, 12 sem kevésbé higiénikus, mint 1, netán madár nélkül soha nem takarítva.

2018. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Imádom", amikor emberek elmennek a másikhoz, és kibeszélik a lakását utána.

Ezért nem jön hozzám senki, csak a legközelebbi barátok.

2018. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira normális, mint más hobbi.

Lehet neked sok, de más még élvezheti.

2018. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ez az ismerősöm a barátnőm, akivel 1 és fél éve úgy ismerkedtem meg, hogy még csak 4 madara volt.
2018. okt. 17. 17:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem takarítja őket, a székletükben felgyülhet baktérium, ami a madarakat is, meg a barátnőt is megbetegítheti. Napi takarítással kordában lehet tartani talán. Nálam nálam 5-7 madár volt a maximum, de én mentéssel foglalkoztam, reggel-este porszívó és felmosás klóros vízzel. ahogy felépültek, elrepültek.
2018. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!