Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambok kilövése jogszerű?

Galambok kilövése jogszerű?

Figyelt kérdés

A kivadult házigalambok teleszarják a teraszt meg a kertet, emellett mocskosul pofátlanok, kilopják szinte a szádból a kaját.

Gondoltam rá, hogy légfegyverrel kilövöm őket, ugyanakkor nem tudom mennyire szabályos egy ilyesfajta művelet. Patkányt egeret szabad méreggel meg csapdával irtani, de azok közutálatnak örvendenek, a galambok (noha életstílusra repülő patkányok) esetében tartok tőle, hogy valaki állatvédelemért pattogna, mert a 'madarak olyan cukik'.

Félreértések elkerülése érdkében: szigorúan a kivadult házigalambokat lőném ki, az örvöset, meg a balkánigerlét nem, mert azok kultúráltabbak, és nem járnak direkt az ember házához szarni.



2018. okt. 27. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"hogy valaki állatvédelemért pattogna"

Na ezért nem elég a légfegyver az ilyen ügyekhez...

2018. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi, hogy nem járulok hozzá érdemben a dologhoz, de irthatnád a balkáni gerlét is, ugyanis egy invazív faj, ami kiszorítja az egyébként őshonos vadgerlét.
2018. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem jogszerű. Egyrészt semmiféle védett vagy dúvadnak minősülő állatot civil nem nyírhat ki csak mert zavarja. Másrészt ez lőfegyver(légpuskák minden válfaja annak minősül) használata lakott területen, ami bűncselekmény, az egészért simán bevasalhatsz 2-5 évet. Trust me, az ilyeneknek utánanéztem jogilag, és konkrét letartóztásról is tudok, bár az illető csak "kedvtelésből" lődözött madarakat a faluszéli(!) kertjében.

Abba esetleg belegondoltál, az ember mekkora kártevő, és milyen szinten tettük tönkre a Földet?

Az én házamat vaddisznók járják, széttúrják az egész gyepet, és veszélyesek is, malacostól kocástól jönnek. Embertől, fénytől nem félnek. Először természetesen dühöngtem, meg akartam ölni őket, aztán kicsit belegondoltam.

A galambok a szemét miatt szaporodtak el, amit magunk után hagyunk. Meg onnan, hogy mióta a posta annyira beindult, hogy már nem volt divat a postagalamb, kiment a divatból a galambászat, az emberek szélnek eresztették őket.

A galambok jelenlétéről is mi tehetünk.

2018. okt. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 Well said


#2 Ez igaz, ugyanakkor nem lelem kedvem a lődözésben, meg sok időm sincs rá, ez az állatvédők dolga lenne, hogy az invazív fajoktól megóvják a honos állatfajokat. Csak amikor kimegyek a teleszart 2m^2-es teraszra, amit előtte nap takarítottam le, és a sarokban ott trónol a galamb büszkén egy kupac fos tetején, addig nem is mozdul amíg fél méteren belülre érek, akkor felettébb felidegesít.


#3 Sajnálattal hallom, ezek szerint marad a zaj, meg majd kirakok valami stroboszkópot, hátha zavarja.

Belegondoltam, igen, valamilyen szinten igazad van, ugyanakkor én személy szerint nem tettem semmit azért hogy jelen legyenek a galambok, mondjuk szemét-szemét, de fedeles kukát nem igen nyitja ki a galamb. Meg nem is az a zavaró hogy sok van belőle, de mikor mászok én fel az ő fészkéhez és szarok bele?

2018. okt. 28. 10:01
 5/5 hírnök ***** válasza:
igen, de csak sörétes duplacsövűvel
2019. nov. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!