Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Érdemes-e tartani papagájt?

Érdemes-e tartani papagájt?

Figyelt kérdés
Már egy ideje olvasgatok az internetről tanácsokat papagáj tartás kapcsán, mivel én is szeretném elkezdeni, viszont egyre több megfélemlítő megjegyzést találok. Nem szabad egyedül tartani , nagyon nagy ketrec kell neki, ami akár egy fél szobát is elfoglalhat .... stb. Én viszont nem szeretnék állatkínzónak tűnni vagy az lenni. Ha lenne egy papagájom a szabadidőm háromnegyedét rá szeretném áldozni, foglalkozni szeretnék vele viszont az anyagi javaink nem engedik meg, hogy 2-őt tarthassunk illetve egy fél szobányi ketrecet biztosítsunk neki. Így az a kérdésem, hogy megéri-e megvenni a papagájt , mint már elmondtam azon kívül, hogy egyedül lenne, egy nagyon szerető családba kerülne ahol mindenki megpróbálna foglalkozni vele és sosem lenne egyedül. Ha mégsem érné meg, mit vegyek helyette ? 3 évig tartottam Dzsungáriai hörcsögöt, viszont őket már nem szeretném újra megvenni, mivel nagyon hangosak tudnak lenni éjjelente. Halakat és teknősöket nem engedhetek meg magamnak, ezen kívül elég nehéznek tartom az eltartásukat. Amin gondolkodtam még az a nyúl, viszont ennek még nem olvastam utána, hogy mennyivel lenne nehezebb őket tartani mint a papagájokat. Előre is köszönöm a helytálló tanácsokat! :)
2018. nov. 1. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Nekem is van papagájom,vágj bele nyugodtan.
2018. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pintyeink voltak sokáig, inkább ne tarts madarat. Bármennyire szépek és kedvesek, ha nem tudnak repkedni, akkor a repülőizmaik elcsökevényesednek és a madár elhízik. Rendkívül sok koszt csinálnak, mert a maghéjakat szétszórják, ha a kalitban repkednek, akkor a légáramlat kisodorja, a papagájok meg rágcsálnak és ha kiengeded őket a szobába, akkor hajlamosak összerágcsálni a fából készült bútorokat, szobanövényeket és összepiszkítják a berendezést.
2018. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem régebben volt papagájom és nyulam is. Mindkettőt szerettem. A papagáj is tud hangos lenni. Nem muszáj nekik olyan nagy ketrec, ami elfoglalja az egész szobát, viszont olyan kicsi sem lehet. Ugye függ attól is, hogy milyen fajta a papagáj. :) Kézhez kell szoktatni, hogy szelíd legyen. Párban valóban jobban elvannak. Ha tojó papagájod lesz és egyedül fogod tartani, a tojásait NE vedd el tőle. Anyukám Fifije ezért halt meg, nem tudták, hogy nem szabad elvenni a tojást. Ő meg folyamatosan tojta őket. :(

A nyuszik nagyon aranyosak, igénylik, hogy kint szaladgáljanak a szobában. Szobatiszták is lesznek idővel, de balesetek megeshetnek.

Én azt mondom, hogy neked kell mérlegelned, hogy egy cuki kis szőrös nyuszit, vagy pedig egy papagájt szeretnél-e tartani. Elég sok különbség van köztük. :)

2018. nov. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, mit szeretnél. Egy papagájt nem lehet úgy dédelgetni, mint egy hörcsögöt vagy nyulat. Ha nem engeded ki, nem telepszik melléd, ha viszont kiengeded, elrepülhet és rongál is. Nekem volt már sok állatom, de a legkevésbé zajos, büdös és legkevesebbet rongáló, mégis a legtöbbet adó állat számomra a macska.
2018. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jóindulatból mondom, hogy inkább szemezz a nyulakkal.

Papagájoknál súlyos következményei lehetnek az egyedül-tartásnak. Ugyanis, semmi gond, ha foglalkozol vele, csak szegény be fog kattani, azt hiszi te vagy a párja, de te ugye nem tudsz mindig ott lenni vele (suli/munka) és madárként szeretni őt.

Inkább széles, mintsem magas ketrec kellene nekik, elegendő nagy, akkor is, ha ki vannak engedve. Mert ugye ki kell őket, de rongálhatnak, piszkítanak.

Hangosak, kiszórják az almot/maghéjat.

(Ha egyedül van, és perpillanat nem tudsz vele foglalkozni, ordítozhat, amíg el nem éri amit akar.)


Persze erre vannak hajlamosabb fajok (törpepapagáj) és egyedek, és kivételek mindig vannak (ha jönne valaki saját példával), de sajnos ezek miatt én is lemondtam róluk.


Nyuszikban nem vagyok jártas, úgy tudom őket is ajánlatos társasan, ivartalanul tartani, nagy helyen, sokszor kiengedve (nyuszibiztossá kell tenni a szobát. Tapéta, kábelek, mindenbe belekóstolnak), de ők egy helyre piszkítanak, csöndesek, és bújósak.


Remélem sikerül megtalálnod a neked való kedvencet.

2018. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Társas lények, egyedül tartani őket állatkínzás, szóval nem. Nyúllal ugyanez.
2018. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!